TÜRKİYE’NİN VARLIĞI ROTHSCHİLD’E ARMAĞAN!

ARSLAN BULUT

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Varlık Fonu ve Borsa İstanbul’un yüzde 10 hissesinin Katar’a satılmasıyla ilgili soruya, “Türkiye’deki varlıkları Küresel anlamda farklı bir yere oturtmak istiyoruz” cevabını verdi. Erdoğan, Kanal İstanbul projesine hem yerli, hem küresel taleplerin arttığını açıkladı…

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ise İsmail Küçükkaya’ya “Varlık Fonu’nu niye kurdular? Kime, neyi nasıl satarız diye. Neden borsanızı satıyorsunuz? Katar gelsin borsada hisse senedi alsın. Memlekette satmadığınız yer kalmadı. Kimin malını satıyorsunuz? 83 milyonun malını satıyorsunuz kaça sattığınızı açıklamıyorsunuz. Borsa İstanbul’u niye satıyorsunuz? Saray’ın yarısını bile Katar’a satsalar şaşırmayın. İktidarda kalmak için satmayacakları hiçbir şey yoktur. Cumhuriyet’in bütün fabrikalarını sattınız, ne yaptınız bu parayla?” diye konuştu.

*

Bir de Celal Eren Çelik’in haberalternatif.com’daki “Katar Katar Kuşatma” başlıklı yazısını okumak gerek. Çelik, özetle diyor ki; “Katar adına satın almaları, Katar Yatırım Otoritesi yani Katar Varlık Fonu yapıyor. Bu fonun ortaklarını incelediğimiz zaman hepsinde Rothschild bağlantısı bulunduğunu görüyoruz. Bundan da İngiltere’nin, Katar üzerinden Türkiye’nin varlıklarını satın aldığı sonucu çıkıyor. ABD’nin Suudi Arabistan darbesine İngiltere böyle cevap veriyor…”

*

Peki, Kanal İstanbul kimin olacak? Erdoğan açıkça, “Türkiye’deki varlıkları Küresel anlamda farklı bir yere oturtmak istiyoruz. Kanal İstanbul projesine hem yerli, hem küresel taleplerin arttı” dediğine göre Kanal İstanbul da Katar üzerinden Rothschild’lere, devlet olarak da İngiltere’ye tescillenecek!

Sonuçta “Türkiye ekonomisi” dediğinizde, Türklerin elinde ne kalacak?

Türklerin sermayesi kediye yüklenmiş… Kuyumcu kalfası, her gün bir altını kediye bağladığı kurdelenin içine sarıp dışarı gönderiyormuş. Sonunda bu altınlarla bir dükkân açmış! Burada ise Türkiye’nin mal varlığı, her gün üçer beşer, Rothschild’lere tapulanıyor!

Berat Albayrak, bu satışlara imza atmak istemediği için mi “Allah sonumuzu hayretsin” diyerek istifa etti acaba? Öyle ya, adı tarihe geçecek…

* Faripiravir, belki ciğerleri temizliyor ama vücutta büyük hasarlar bırakıyor. Vücut, bu hasarları telafi edebilir mi?

* Türkiye, kaybettiği varlıklarını bir daha geri alabilir mi?

Av. Arslan Bulut

Araştırmacı-Gazeteci Yazar (Yeniçağ)

Milli Merkez Yönetim Kurulu Üyesi

Bir yanıt yazın

Başa Dön