Siyasi partiler, TC TBMM Ve Cumhurbaşkanlığı’na Açık Mektup

Emre AYGEN  

15.01.2022

Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk YILMAZ TBMM’de bir basın toplantısı yaptı. Ne dedi, dikkatli baktınız mı, bilmem. İktidar partisi ve destekçisi ile muhalefette yer alan diğer siyasi partilerin için de bulunduğumuz değiştirilmiş siyasetin birbirinden farkının olmadığını söyledi. Buna açık açık karşı çıkan olunmamasına karşılık bu durumun özgür bir cumhuriyete dönüşmesini sağlayacak başka bir siyasi erkin olmamasından dolayı duraklamakta. Halk bu olumlu değişimin şöyle veya böyle değişmesinin imkânsız olduğuna inanmış durumdalar. Siyaset hangi noktaya gelinirse de gelinsin Öztürk Yılmaz’ın sözleri sanki bir hayal gibi görülmekte. ABD’de yaşayan ve okutulan siyahi ABD vatandaşı halka “Benim bir rüyam var!” dedi ve bunu ancak biz gerçekleştirebiliriz dedi. Yani medeni özerklik çerçevesinde siyasilerin üzerindeki baskının sona erebileceğini söyledi. Sonra yolda öldürüldü ama ABD’liler O’nun sözlerini unutmadılar.

Türkiye nerdeyse 100 yıla ulaşacak Cumhuriyetimizde birçok darbe ve baskı yaşadık. Şu anda da farklı yollarla uygulamaya sokulmuş durumda. İktidar, muhalefete karşı gösterilen korku ile sindirileceği açık açık söylenmekte.

Bu durum karşısında oy verecek vatandaşın karşısında bir iktidar ve destekçisi ile karşı çıkan muhalefet partiler var. Yenilik Partisi Genel Başkanı Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz’ın TBMM’de yaptığı son basın toplantısına kulak verin. İktidarda olsun, destekçisi olsun ve hatta muhalefet partileri bu sıkıntıyı devletin idaresini seçimlerle sahip olsalar bile bir şeyi değiştirmeyeceklerini bir gün görecek. Çünkü Cumhuriyetimizi yeni yüzyılda nasıl yayımlanmasını istemişler ise hepsi birden aynı mantalite ile Türkiye’mizi idare etmeye aday oluyorlar.

Öztürk YILMAZ’ ın sözlerine karşı ispat edecek bir kişinin çıkacağını görmüyorum. Sadece Genel Başkanın siyasete girdiği dönemlerden yepyeni bir siyasi partiye dönüşmesini kabullenmek istemiyorlar. Çünkü ÖZTÜRK YILMAZ’ın ne dediğine bakmıyorlar. Sadece benzin zamlarından dolayı seçildiği ile gidebilmek için gidişgeliş 2.000 TL’yi bulmasından dolayı TBMM’de basın toplantısı yapan iktidar partisinin Milletvekilinin basın toplantısında yaptığı şikâyet sözlerini TV Haberlerinde seyrediyor.

Dinlemek, anlamak, takdir etmek hür Cumhuriyetimizin özgür takdiridir. a

Bir gün bunlar, ülkemizin siyaset sahnesinde teker teker geleceğe hazırlanan hızlı bir koşuda olduğumuzu sizlere sunmak istedim.

Takdir hepimizin hür kararı olacaktır. Bakalım siyaset sahnesi hangi noktalara gelecek. Göreceğiz.

Saygılarla,

Bir yanıt yazın

Başa Dön