KORONAYA HAYRANIM! VE ŞİMDİ SIRA BENDE

Prof. Dr. Orhan Kural, sosyal medya hesabından korona virüse yakalandığını duyurdu.

 Renkli, entelektüel kişiliği ile tanınan Prof. Dr. Orhan Kural yakalandığı coronavirüse bile yaklaşımı oldukça ilginçtir.

Sosyal Medya hesabından “Koronaya hayranım! Ve şimdi sıra bende…) diyerek duyurdu.

KORONAYA HAYRANIM!

VE ŞIMDI SIRA BENDE…

Zaten aylar önce “yağma yok” adlı videoda anlatmıştım ve bir milyon seyredildi!

Koronoya teşekkür ederim,

Ekolojiyi, masumları düşünmeden tüketen, sürekli çöp yaratan, hayvanları oyuncağa çeviren, dünyamızda günde 22 bin kişi açlık ve susuzluktan ölürken sesi çıkmayan, iki bavul dolusu bikini ile Bodrum’a giden sanatçı bozuntuları, milyarlarca dolar alıp vergi vermeden lüks araçlarla gezinen profesyonel futbolcular, Oscar töreninde bir defalık kullandıkları onbinlerce dolarlık elbiselerle kırmızı halıda yürüyenler!

Koronaya teşekkür ederim. Onlara da acımadın, yağma yok. Tüm dünyayı korkuttun. Pes ettirdin. Seninle başa çıkamadılar. Şimdi ben koronayım ama inanın hiç korkmuyorum. Son iki ayda 5 ülkeyi ziyaret ettim.

Acaba birileri sürekli pizza atıştırırken, malın mülkün değerinin olmadığını herkesin bu virüs karşısında eşit olduğunu ne zaman anlayacak ve ders alacak mı ?

Hiç sanmam!

Orhan Kural, koronavirüs nedeniyle Profesör Doktor Feriha Öz Acil Durum Hastanesi’nde tedavi altına alındı.  Profesör Kural, COVİD-19 olduğunu sosyal medya hesabından yaptığı, “Doktorlar, hemşireler, sağlık ekipleri benimle çok güzel ilgileniyorlar. Hepsine ve güzel dilekleriniz için sizlere teşekkür ederim. Sağlıklı günlerde, nice mutlu coğrafyalarda görüşmek üzere, sevgiyle kalın…” paylaşımla duyurdu. 
Prof. Dr. Orhan KURAL

İTÜ Maden Fakültesi E. Öğretim Üyesi

İstanbul Aydın Üniversitesi Öğretim Üyesi

İstanbul Esenyurt Üniversitesi Öğretim Görevlisi

Yurt Madenciliğini Geliştirme Vakfı Muhasip Üyesi

Benin Cumhuriyeti Fahri Başkonsolosu

Vanuatu Cumhuriyeti Fahri Konsolos Yrd.

Sarıay Derneği Başkanı, Türkiye Gezginler Kulübü Kurucu Başkanı

#koronavirus #corona #covid19 #orhankural

E-posta: kural@itu.edu.tr

Bir yanıt yazın

Başa Dön