Kemal Abdullahoğlu’nun İstiklal Marşımızın 100.yıldönümü açıklaması

KEMAL ABDULLAHOĞLU YENİLİK PARTİSİ GENEL BAŞK. YARDIMCISI

Yenilik Partisi Gen. Başk. Yard. Kemal Abdullahoğlu’nun

İstiklal Marşımızın Kabulünün 100.Yıldönümü Açıklaması

Şanlı Bayrağımız ‘ İstiklal Marşımızla ‘ Birlikte Dünya Durdukça Gönderde Dalgalanacaktır

Yenilik Partisi Genel Başkan Yardımcısı Kemal Abdullahoğlu İstiklal Marşımızın Kabulünün 100.Yıldönümü Nedeniyle Bir Basın Açıklama Yaptı: Bilindiği gibi bugün yani 12 Mart sonsuza dek yaşayacak İstiklal marşımızın Türkiye Büyük Millet Meclisinde kabulünün 100.cü yıl dönümüdür. 

Mehmet Akif Ersoy bu marşın sözlerini Cumhuriyet tarihinin en olağanüstü döneminde, Kurtuluş Savaşı sırasında ve dünyada benzeri olmayan milli mücadele sürecinde, o eşsiz bağımsızlık savaşından aldığı ilhamla şiir olarak yazmıştır. 

Bu muhteşem şiirde Mehmet Akif, yalnız geçmişi değil geleceği de hatırlatan müthiş öngörülerde bulunarak bugünleri adeta resmetmiştir. 

Mehmet Akif istiklal marşımızın sözlerini Kurtuluş Savaşı devam ederken yazarken, zafer ve kurtuluşa inancını da eşsiz bir başarı ve ustalıkla kelimelere yansıtmıştır. 

Daha sonra 1922 de Osman Zeki Üngör yaptığı beste ile İstiklal Marşımız bugün halen kullanılmakta olan son şeklini almıştır. 

Bugün dünyada hiç bir milli marş İstiklal Marşımız kadar destansı bir milli kurtuluş ve kahramanlığı ve de bağımsızlığı simgeleyecek özellikte değildir.

Bu açıdan da İstiklal marşımızla tüm ulus olarak gurur duyuyoruz. 

YENİLİK PARTİSİ olarak İstiklal Marşımızın TBMM’ de resmen kabulünün yüzüncü yıl dönümünü büyük bir onurla kutluyor Edirne’den Ardahan’a tüm ulusa esenlikler diliyoruz. 

Anayasa’nın ilk dört maddesinde güvence altına alınan İstiklal Marşımızın ebediyete kadar daha da büyük coşkularla devam etmesi için Yenilik Partisi üstüne düşen görevi yapmaya kararlı ve azimlidir.

Bir yanıt yazın

Başa Dön