ERDAL EREN 17 YAŞINDA YÜREKLERİMİZDE YAŞIYOR

Erdem GÜNALP

Erdal Eren Yoldaşımız Ülkemizde hukukun olmadığı bir zaman dilimizde yaşın büyütülerek ölüm sehpasına çıkarıldın.

Ölümünün 41 yılında olmasına rağmen yüreklerimizdeki, acın dün gibi tazeliğini koruduğunu ifade etmek isterim. bizler şunu çok iyi biliyoruz ki yüreklerimizde ki ERDAL EREN hala 17 yaşında. Yüreklerimizdeki harlanarak yanan meşalen, sonsuza kadarda yanmaya devam edecektir.

ERDAL EREN Asmayalım da, besleyelim mi diyen cuntacı yaratıklar, tarihin kara sayfalarında yok olup giderlerken, kendi adıma halkımıza hesap vermeden gittikleri için üzgünüm.

Ama; yoldaşımız işlemediği bir suçtan yaşamını haksız bir şekilde elinden alanlar şunu unutmasınlar ?

Ezilen halkların neferlerini idam sehpalarınıza, işkence hanelerinizde, faili meçhullerinizde bizleri bitireceğinizi düşünüyorsanız acırım halinize. bizleri ölümlerle korkutanlar, korkularından ölümü enselerine hissedenlerdir.

Bizlerin ekilir ekin olduğumuz, ezilip un olduğumuzu, bir gidip bin geldiğimiz unuttunuz galiba ? Bizleri öldürmenin, çare olmadığını bilmenizde fayda olduğunu düşünüyorum.

Yoldaşımızı manevi yok edebilirsiniz ama, düşüncelerini asla. yoldaşımızın düşüncelerinin yeni doğan çocuklarımızın yüreklerine yazılmaya devam ediyor.

Çünkü bizlerin tarlaya ekilen tohum olduğunu unuttunuz, yeniden filizlenip dolu başaklarla halkına can vereceğini sakın unutmayın, unutmuş gibisiniz, acıdım halinize doğrusu.

Ezilen halkın çocukları kendi sorunları ile yola çıkarken, halkın sorunlarını heybelerinin bir gözüne, heybenin diğer gözüne de ülkesinin sorunlarını koyarak çıktıkları sınıfsal mücadelede hiç bir çıkar gözetmeden ülkemizin bağımsızlığı, ezilen sömürülen halkımızın alın teriyle kazanacağı bir dilim ekmeği, bir bardak suyu büyütmek için vermiş oldukları onurlu mücadele halkının hayat defterine kayda düştüğünü düşünüyorum.

Bu onurlu mücadelede kendi çıkarlarını halkının çıkarları içinde gören yoldaşlarımızın anıları önünde saygıyla eğiliyorum. Teoride ve pratikte saçtığınız ışıklar yolumuzu aydınlatmaya devam ediyor.

Gökyüzü mavi örtüsü ile sizleri sarsın sarmalasın. yürek sevdalım ERDAL EREN yoldaşım.

Erdem Günalp

Bir yanıt yazın

Başa Dön