ATAOL BEHRAMOĞLU İDARE MEHKEMESİNE DAVA AÇTI

65 YAŞ ve ÜSTÜNE UYGULANAN YASAK ANAYASAYA AYKIDIR.

Ataol BEHRAMOĞLU

65 yaş üstü kısıtlamaları ANAYASAMIZIN ve temel insan haklarının eşitlik ilkesine AYKIRIDIR.

Kanıtlanmış BİLİMSEL bir GEREKÇESİ de bulunmamaktadır

Bildiğim kadarıyla bizden başka hiç bir ülkede böyle bir uygulama yoktur.

Bir grup insanı bu keyfi uygulamayla toplumsal yaşamın dışına çıkarmak, yaşam haklarını sınırlamak HAKSIZLIKTIR ve GÜNAHTIR.

Üstü örtülü olarak da olsa, “Zaten şunun şurasında ne kadar ömrünüz var, dışarıda ne yapacaksınız, oturun oturduğunuz yerde “demektir.

65 yaş üstü Kovitle ilgili vefatlarda acaba kaç kişiye evinde otururken, kaç kişiye dışarıda ilken virüsün bulaştığına dair bir araştırma var mı?

Bunun gibi, 65 yaş üstü normal vefatlarda, yasak öncesi ve sonrasına dair bir araştırma yapılmış mıdır?

Ben evde oturma döneminde bu yaş gruplarından insanlar arasında kovitten ölümlerde eksilme olmadığı gibi normal ölümlerinde artış olduğundan kuşku duymuyorum. Buyurun, araştırın. Toplumu da bu konuda aydınlatın.

65 YAŞ ve üstü, YÖNETİCİLERİN OYUNCAĞI, DENEY TAHTASI DEĞİLDİR.

KİŞİSEL olarak ben çok şükür 65 yaş üstüne ulaşmış bir akademisyen, yine çok şükür sürmekte olan sanatsal ve yazarlık çalışmalarından ötürü vergi ödeyen bir sanat-kültür insanıyım. Dolayısıyla bu yasakların dışındayım, ya da olmam gerekir. Fakat bu yaş gruplarından insanları, lütfedilip izin verilen saatlerde topluca gördüğümde, YALITILMIŞ, toplum dışına atılmış görünümleri beni üzüyor. İnsanlık ve yaşam adına içim yaralanıyor.

Bu nedenle bu gün avukatım yoluyla İDARE MAHKEMESİNE bu hukuk dışı uygulamanın durdurulması talebiyle DAVA AÇTIĞIMI topluma saygıyla duyuruyorum.

Ataol BEHRAMOĞLU

9.12.2020

Bir cevap yazın

Başa Dön