ROBOSKİ BİR PKK UYDURMASIDIR

Değerli Cengiz Özakıncı açıkladı

19 Kas 2021

CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun ısrarla kullandığı “Roboski” ismi ile ilgili gerçeği değerli araştırmacı yazar Cengiz Özakıncı açıkladı:

***

Roboski: Şırnak’ın, adı ULUDERE olan ilçesinin, adı ORTASU olan köyüne, etnik ırkçı faşist bölücü terör örgütünün yer adlarını Kürtçeleştirme amacı doğrultusunda kullanımını yaygınlaştırmaya çalıştığı addır.

ROBOSKİ Kürtçe değil. Ortasu köyünün eski adı gerek 1928 devlet yayınında, gerek 1983 PKK yayınında ROBOSKİ olmayıp ROBOZUK’tur.

PKK, 2011 olayına ilişkin propaganda yayınlarında ROBOZUK adını Batılıların kulağına hoş gelecek tınılı ROBOSKİ‘ye çevirdi.

 ROBOSKİ bir PKK uydurmasıdır.

Next Post

HELALLEŞMEYECEĞİZ, HESAPLAŞACAĞIZ

Paz Kas 21 , 2021
 Hüseyin EKİCİ Türkiye Birlik Partisi Eski Genel Başkanı Helalleşmek: Taraflar bir araya gelerek hak ve alacaklarını, maddi ve manevi olarak uğradığına inanılan zarar/ziyanları ve manevi olarak kırgınlıklarını karşılıklı olarak barışarak helalleşirler. Bu helalleşme kişilerin kendi adlarına olması şarttır. Başkaları adına taraf olunmaz. Helalleşme de olmaz.    Hesaplaşmak: Kişiler arasında hesaplaşmak: […]