EĞİTİM VE ÖĞRETİM ÜZERİNE

EĞİTİM VE ÖĞRETİM ÜZERİNE

Erdem GÜNALP

Tüm Ülkelerin olmazsa olmazı, Milli Eğitim kurumlarının iyi çalışması, ülkelerin geleceği ile doğru orantılı olmalıdır.

Üzülerek ifade etmeliyim ki; Ülkemizde eğitim yazboz tahtasına dönüştü, sınıfta kalmalar kaldırıldığı gibi, çocuklarımızın geleceği sanki birilerinin arka bahçesi olacakmış gibi eğitim içeriği çok zayıf.

Ülkemizde neredeyse, tarikatların öğretmenlik yapacağı kurumlar haline getirildiler.

İsviçre’nin Winterthur şehrinde 1999 yılında Zürich Milli eğitim bakanı okul aile birlikleri ile bir toplantı yaptı. Bakan eğitimin önemine değinirken, İsviçre’de eğitim ülkemizin geleceğini hazırlayan önemli bir kurumlardır. İktidara hangi parti gelirse gelsin, günün koşullarına göre yenilikler eklenir ama eğitimin ANA gövdesini olan programlarını hiç kimse değiştiremez.

Benim bakana bir sorum oldu.

Sayın bakan benim kızım beşinci sınıfta okuyor, öğretmeni 60 yaşlarında, yaşlı öğretmenimiz çocuklara karşı çok sinirli davranışları oluyorlar, böyle durumda olan öğretmenlerimizi geri hizmeti olan bürolarda görevlendirseniz daha iyi olmaz mı?

Milli Eğitim bakanının bana cevabı, emeğinin hakkıyla o noktaya gelmiş bir öğretmeni benim görevden alıp geri hizmetine verme hakkım yoktur.

Son sözüm şu olsun İsviçre’de öğretmenler en yüksek maaşı alan memurlardır.

Çünkü Ülkelerin geleceği öğretmenlerin elindedir.

Erdem Günalp

Next Post

YENİLİK PARTİSİ SEFERBERLİK İLAN ETTİ

Cts Kas 13 , 2021
Hüseyin EKİCİ “Hattı müdafaa yoktur Sathı müdafaa vardır” Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz yaptığı tüm konuşmalarında ülkemizin giderek İktidarıyla muhalefetiyle kaosa sürüklendiğini açıklamaya devam ediyor. “İktidarın ve muhalefetin televizyon ve basın medya kuruluşları var. Bunlar tamamen bize karartma uygulamaktadır. Halkımız bizi ya sosyal medyadan ya da medyanın TV kanallarındaki […]