ÜNLÜ RESSAM TAMER ENGİN TOP’UN ATATÜRKLE JESTİ

RESSAM TAMER ENGİN TOP YAĞLI BOYA KALPAKLI ATATÜRK PORTRESİ

Hüseyin EKİCİ

Yenilik Partisi Genel Başkan Yardımcısı

30.06.2021

Aydın Kuşadası’nda ikamet eden ünlü ressam Tamer Engin Top, telefon ederek Yenilik Partisi Kanaat Önderleriyle İlişkilerden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olarak Yağlı Boya ile yapılmış “Kalpaklı Atatürk” posterini bize başarı dileklerini ileterek hediye ettiğini söyledi.  

Sayın Ressam T. Engin Top telefonda her zamanki gibi şaka ile karışık esprisini de patlattı.  “ Ben her zaman sizin yanınızdayım. Başka bir emriniz olursa hazırım.” Dedi ve ekledi “İngiltere’den her biri 5 – 6 Milyon lira ödenerek alınan padişah tablolarına benzemez bu tablo. Çünkü bu gerçek ATATÜRK resmidir. Onlar ise benzetme tablolardır. Bu tabloyu gösteriş için yapmadım. O tablolar ise göstermelik, reklam kokan, sergi amaçlıdır. ” Dedi.

Ünlü Ressam T. Engin Top uzun yıllar yaşadığı İstanbul’da iken düzenledikleri resim sergilerinden edindiğim onlarca tablolarına en değerlisi olan “KALPAKLI ATATÜRK” posteri ile yenisini ekledi. Bu nedenle kendine minnet ve şükran borcumuz oldu.  

One thought on “ÜNLÜ RESSAM TAMER ENGİN TOP’UN ATATÜRKLE JESTİ

  1. Değerli ressam dostumuz sn. Tamer Engin Top beyefendiye güzel jesti için Atamızın evlatlarından biri olarak çok teşekkür ediyorum. Sonsuz saygı ve şükranlarımı…

Comments are closed.

Next Post

SİVAS'DA MADIMAK KATLİAMI

Per Tem 1 , 2021
Hüseyin EKİCİ 2 Temmuz 1993 tarihinde Sivas‘ta düzenlenen Pir Sultan Abdal Şenlikleri sırasında Madımak Oteli’nin Radikal İslamcı bir grup tarafından yakılması.  Çoğunluğu Alevi 33 yazar, ozan, düşünür ile 2 otel çalışanının yanarak ya da dumandan boğularak hayatlarını kaybetmesi ile sonuçlanan olaylardır. Ayrıca dışarıda toplanan karşıt görüşlülerden oteli ateşe veren iki kişi de ölmüştür. Pir Sultan Abdal Kültür Derneği tarafından organize edilmiş […]