Çalışmasam açım diyen kadının feryadı (video haber)

65 yaş yasağına takıldığı için otobüsten indirilmek istenen kadın: 3 tane merdiven sildim, çalışmazsam açım

İstanbul’da çalışmak zorunda olan 66 yaşındaki bir yurttaşın yasak gerekçesiyle otobüsten indirilmek istendiği görüntüler sosyal medyada gündem oldu.

Avcılar’da 66 yaşındaki bir yurttaş otobüse bindi ancak şoför, 65 yaş üstü vatandaşların toplu taşıma kullanmasının yasaklandığını söyleyerek yaşlı kadını otobüsten indirmek istedi.

Yaşlı kadın ise kendisine tepki gösteren şoföre ve yolculara “Maske takılı, hasta da değilim. 3 tane merdiven sildim, çalıştım. Ben çalışmazsam açım. Versin biri parayı tamam gitmem otururum” diyerek yanıt verdi.

Öte yandan Demirören Haber Ajansı (DHA) ve yandaş medyanın söz konusu olayı “65 yaş üstü kadının otobüse binme ısrarı” diye haberleştirmesi sosyal medyada tepkilere neden oldu.

Next Post

Gülay Tatar’ın kaleminden köyümdeki çocukluk yıllarım

Cum Oca 15 , 2021
Karaözü/Kayseri Sahi sen unuttun mu çocukluğunu? Öyle yoksunduk öyle yoksunduk ki yalandan, riyadanmış gibi yaşamaktan ve de hizmet edeceğimiz eşyalardan, özgürlüğümüz gökkuşağının altından geçer olmuştu. Annem mercimekli pilav pişirirdi hem de tereyağlı. Sen hiç tereyağlı bulgur pilavını yufka ekmeğin üzerine koyup kenarından koparıp sokum yapıp yedin mi? Yemedinse hele de […]