Düşün Haber

YETER ARTIK BU SON OLSUN!…

Kategori : Arşiv, Makale, Yazarlar - Etiketler :, - Tarih :09 Şubat 2015 - Okunma :1.787 kez okundu

dusunhaber-m.sebihaltun-yeterartik

MEHMET SEBİH ALTUN
msebihaltun@gmail.com

Son günlerde ülkenin birçok yerinde provokasyonlar yapılmakta halk karşı karşıya getirilmektedir. Bu olaylardan medet bekleyenler halkı katletmek sureti ile başlattıkları bu oyuna gelmemeli ve bir an önce son bulmasını sağlanmalıdır. Gerek iktidar cephesi gerekse muhalefet cephesi attığı her adımı takip etmeli yanlış adımlar atmamalıdır. Çünkü siyasi partilerin liderleri her söylediği söz halk tarafından benimsenmekte ve o söylemler doğrultusunda birbirleri ile dost ve düşman oluyorlar.

Halkın bu şekilde biat etmesi siyasi liderler arasında rehavete kapılmakta ve egoizmin tüm çirkinliğini ortaya koymaktadır. Kendilerine inanan kesimleri istedikleri gibi yönlendirmekte ve bu yönlendirme yolu ile kendi koltuklarını sağlama alıyorlar. Oturdukları yerden nutuk çekiyorlar sallıyorlar asıyorlar kesiyorlar. Hiç biriniz halk için çalışmıyorsunuz. Halkı kendi çıkarlarınız doğrultusunda kullanıyorsunuz.Asker ve Polisi de kamu düzeninden çok kendi siyasi ideolojilerinize nöbetçi olarak kullanıyorsunuz. Aman kimse bana karışmasın, aman kimse bana sövmesin, aman iktidarım elden gitmesin klasik bir dikta rejimini andırmaktadır. Ya Sizin aldığınız katrilyonları nepotizmle dağıtmanıza, geriye kalanı boş vermenize ne demeli? Buna adalet diyemezsiniz?

Aynı zaman da iktidar kanadı kendi ideolojik fikirlerini her ne olursa olsun geri adım atmaksızın beyan etmektedir. Geri kalan siyasi partileri, sivil toplum kuruluşlarını farklı inanışları, farklı ideolojileri ve cemaatleri kendisine düşman bilerek kendilerine yapılan her türlü saldırıyı bir darbe teşebbüsü olarak görüp halk nezdinde bir mağduriyeti oynamakta ve her defasında bu oyun her zaman başarı ile sonuçlanmıştır.

İktidar partisi içerisinde her zaman iyi polis kötü polis oyunu ile halk yönlendiriliyor ve gündem değiştirmek sureti ile tepki çekileceği düşünülen yasa ile dayatma oyunlarını oynuyor.

6/7 Ekim olayların da tüm partiler nemalandılar. Sanmayın geri de durdular. Olayların yatışması üzerine koca bir devletin Cumhurbaşkanı halkın hassasiyetini bilmesine rağmen Kobani düştü düşecek açıklaması tansiyonu yeniden yükseltmiş ve iki grubu karşı karşıya getirmişlerdi.

Güneydoğu insanını bu güne kadar istediği gibi yönlendirip kullanan beyinsel özürlü, düşünce özürlü insanlar yine sahnede idi. Bunlar kendi emelleri için yaşayan insanlar değiller. Söz de milliyetçi ya da muhafazakâr. İnsanların özgürlüklerini kısıtlayanın suçlu olduğu kadar kendi insanına zarar verenlerde suçludur.

Tarihten günümüze kadar defalarca halk zulme uğramış ve her defasında zalimlerin sonu hüsranla sonlanmıştır. Saddam örneği hala hafızalarda. Binlerce insanı katletti ve sonra kendisi de aynı yolla katledildi.

Beşeri sistem güçlüyü haklı kılar ama Allah adaleti haklı kılar ve sonucu da aynı şekilde olur.

Benim fikren savunduğum görüş her zaman için barış ve kardeşliktir. Bu dünya bütün insanlığa yeter yeter ki yemesini bilelim. Afrika zengin ama insanı aç kalıyor Avrupa’nın hiç bir şeyi yok ama fazla fazla lüks hayat yaşıyorlar. Oysa adalet ve eşitlik olsa o zenginlikler ikisine de yeter. Ama insanoğlu işte egosu tatminkâr değil. Paylaşmayı beceremiyoruz. Hep bana Hep bana. Enenizm yüzünden insanlar birbirlerini katlediyorlar.

Bütün dünya insanları bu dünya ya yaşamaya geldik. Ölmeye öldürülmeye gelmedik. Bu Dünya binlerce yıldır var ve milyarlarca insan gelip geçti kim ne götürdü. Kardeşçesine yaşarsak ekmeğimizi bölersek kim ne kaybeder.

Bu ülke de bizim bu dünya da bizim. Yaşamakta hak, ölmekte. Ama yeteri kadar yaşamak herkesin hakkı. Kimse kimseyi kırmasın, kırdırmasın. İsteyen istediği gibi yaşasın istediğine inansın, istediği dilde konuşsun. Kime ne zararı olacak ki. Bu ülke ne bana kalacak ne cumhurbaşkanına. Tüm siyasi partileri sağduyuya ve kardeşliğe davet ediyorum. Nefret dilini kullanmaktan vazgeçin, onlarca gencimizi kaybettik. Kime ne faydası oldu? Hanginizin oy hanesine 10 tane fazla oy girdi?

Doğruluktan haktan adaletten zarar gelmez değerli okurlarım naçizane anlatmak istediğin bu. Herkese kardeşlik sağlık mutluluk dolu bir yıl dilerim.
Hoşça kalın.

Yorum Yaz
Ad Soyad :
E-mail :
Yorum :

Son Eklenen Video

dusunhaber-m.halil.arik.konusma video
Facebook Twitter Rss

Güncel Haberler