Düşün Haber

YANIBAŞIMIZDAKİ VAHŞET TABLOSU

Kategori : Arşiv, Makale, Yazarlar - Etiketler :, - Tarih :22 Kasım 2014 - Okunma :3.159 kez okundu

MEHMET SEBİH ALTUN
msebihaltun@gmail.com

            Ortadoğu’yu esir alan vahşet günlerdir beni bir çok aktiviteden, hatta hayattan dahi soğuttu. Masum insanları hunharca katlediyorlar. Arap, Kürt, Türkmen, Ezidi, Şii, Sünni demeden tekbirlerle insan kesiyorlar.
İnsanları sıraya dizip teker teker tarıyorlar. Görüntüleri izlemek bile insanın kanını donduruyor. Bunlar değil Müslüman,  insan dahi değiller. Bunlar Müslümansa ben değilim. Bunlar insansa ben insan da değilim.
Masum, çoluk, çocuk, kadın ve  yaşlıları kendi adi kanunları çerçevesinde köle yapıyorlar, satıyorlar, kadınları cariye diye sözde himayelerine alıyorlar. Kaçırdıkları insanlara dini öğretiyorlar. Öte yandan camideki cemaati katlediyorlar. Nerden geldiği belli olmayan yaratık sürüleri bölge halkını insan dışı duygularla katlediyor. Üstelik bu vahşi duygularla katleden vahşiler Allahü Ekber diye tekbir getiriyor .
Bu nasıl bir propaganda?
Nasıl bir inanış?
Nerde yazıyor?
Hangi kitapta bahsi geçiyor?
 Bu vahşet devam ettikçe bütün dünya insanına başsağlığı diliyorum. Çünkü hepimizin vicdanı, düşünme gücü ve insanlık hegemonyamız ülfet demagojisine esir düşmüştür. Bütün Dünya insanlığı için geleceğin utanç dünleri olacak.
Enternasyonal örgüt dini maşa olarak kullanıp on binlerce yıldır bölgede yaşayan etnik ve inanç eksenli toplumları yok etme içgüdüsüyle kendi yasa ve kanunları çerçevesince ceza kesme katletme cüretini kendinde bularak dünya ya meydan okuyor. ABD ve Müttefikleri her gün bombalıyor ama bir türlü hedef tutturamıyor. Çünkü hedefleri bu örgütü yok etmek değil sadece reklamını yapıp dünya gündemine almak suretiyle tüm dünya ülkelerini savaşa dâhil etmesi buna paralel tüm dünya ülkelerinin kendilerinden silah alması düşüncesinden başka hiç bir anlam taşımıyor.
Oysa bizler insanız insani duygularla yaklaşmak gerekir. Böyle bir vahşet kabul edilemez. Kabul etmemek gerekir. Ne vicdani ne de insani bir düşüncesi olamaz.
Bu satırları yazarken bile tüylerim diken diken oluyor. Kilometrelerce yürüyen masum çocuklar, yaşlılar, kadınlar, hastalar ve daha niceleri. Bir vahşetten kaçmayı başardıkları için şükür ediyorlar. Çünkü onlar karşı koyamaz. Kendilerini savunacak güçleri ve mühimmatları yok. Aşırı travma tize edilen kişilikleri onları sonu belli olmayan bir psikolojik bunalım içerisine sürüklemiştir.
İnternet sayfalarında izlettirilen vahşet görüntüleri toplum olarak bizleri son derece kişilik bozukluklarına sürüklemektedir.
Şimdi vahşete destek veren ve göz yuman insanlığını kaybetmiş söz de insanlara sesleniyorum. Sizler tarihin en kanlı sayfalarına yazılacak, alçaklığınız ve vahşetperverliğinizle en derin nefret sularına gömüleceksiniz.
Sizleri izlerken utanıyorum.
İnsan olduğuma utanıyorum.
Sizlerle aynı varlık olduğuma utanıyorum.
Sizlerle sözde de dahi olsa aynı dinden olduğuma utanıyorum.
Sizlerle aynı kıtada aynı topraklar da olduğuma utanıyorum.
Bu vahşete destek veren batasıca devletler bir gün destek verdiğiniz vahşetin bizatihi tanıkları ve mağdurları olacaksınız. Anti-Hümanist  Devlet anlayışları bu anlayışların en derinliklerinde kendilerini bulacaklardır…!