Düşün Haber

“Toplumsal Barış İçin” DEMOKRATİK SOL PARTİ – Hüseyin EKİCİ

Kategori : Arşiv, Makale, Yazarlar - Etiketler :, , , , , , , , , , - Tarih :11 Nisan 2012 - Okunma :2.807 kez okundu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Hüseyin EKİCİ 

Değerli Demokratik Solcu Arkadaşlarım;

Partimizin içinde bulunduğu durum, kuruluşundan beri en kötü ve acı günlerini yaşamaktadır. Birçok İl ve İlçelerimiz kapatılmış, üyelerimiz dağıtılmış, Ak Güvercinli Bayrağımızın dalgalandırıldığı mekânlarımız neredeyse kalmamıştır.

Bu acı durumdan utanır hale geldik. Aynı zamanda Merhum Genel Başkanımız, Partimizin kurucusu ve kuramcısı Bülent Ecevit’e yapılan çok büyük bir haksızlıktır. Emanetine sahip çıkamadık, suçluluk duygusu içerisindeyiz. Partimizi emanet ettiğimiz kadro, umduğumuzun da ötesinde partimizi dağıtmak ve bir daha toparlanamayacak noktaya getirmek üzere bir aymazlık sergilemektedir.

Görülen o ki; bu durum karşısında yapacağımız şey, sözü hiç uzatmadan yasal hakkımız olan “Olağanüstü Kurultay’a” gitmektir. Kurultay delegesi arkadaşlarımız da bizim gibi düşünüyorlarsa bir notere giderek topluca veya teker teker Noter aracılığıyla “Olağanüstü Kurultay” taleplerini imzalayarak aşağıdaki adresimize göndermeleridir.

Aksi halde, partimizin her geçen gün can çekişerek yok olmasına şahitlik yapacağız. Hiçbir şey yapmadan beklemek partimizin yok olmasına sebep olanlara yardımcı olmakla eşdeğerdir.

Saygıdeğer Delege arkadaşlarım;

Partimizin yapacağı olağanüstü kurultayda yeni bir yönetim seçilerek, derhal Türkiye çapında yeniden örgütlemeye gidilip 81 il ve 957 ilçelerimizi kurup, ön seçimli kongre delegelerini üyeler arasında seçerek, Olağan Kurultay’a görkemli bir şekilde gitmektir.

İşte o zaman bizler, sizler gerçek Demokratik Solcular olarak görevlerimizi yapmanın manevi huzuru içinde olacağız. Yeni bir tüzükle Genel Başkanımızı, Parti Meclisimizi ve Merkez Disiplin Kurulu üyelerimizi demokratik seçimlerle seçeceğiz. Seçim sonuçlanır sonuçlanmaz partimizin iktidara yürüyüşünü gerçekleştirmek için kenetleneceğiz ve hep birlikte ülke çapında çalışmalarımızı sürdüreceğiz.

Demokratik olarak seçilecek bir yönetim bugünkü yönetimden hiçbir zaman kötü olmayacaktır. Çünkü var olan yönetimin bir amacı yoktur. Bizim ise amacımız vardır ve iktidar olmaktır. Bu çağrımızı benimsemeniz halinde tüm üye, delege ve dostlarımıza iletmeniz bizlere ve partimize güç katacaktır.

Desteklerinizi bekler, en samimi duygularımızla sevgi ve saygılarımızı sunarız.

(admin@huseyinekici.com.tr )