Düşün Haber

TERÖR ANCAK KANDİLE BARIŞ HAREKETİ İLE SON BULUR…

Kategori : Arşiv, Dünya, Genel, Makale, Yazarlar - Etiketler :, , - Tarih :25 Ağustos 2012 - Okunma :4.176 kez okundu

 

Av. Sait KEKEÇ

25.08.2012 – Ankara

YETSİN ARTIK:

EVELEMEYE GEVELEMEYE, DALA BUDAĞA ÇALMAYA GEREK YOK

Otuz yıldır terörle yatıp, terörle kalkıyoruz. En son Gaziantep’te, yapılan terör eylemini açıyla çaresizlik içinde dizlerimizi döve döve yaşıyoruz.  Çok ödün verilmiş olmasına karşın, PKK eylemini artırarak, Türkiye geneline yayarak sürdürüyor. Türkiye bu kadar aciz mi ki PKK adıyla örgütlenmiş bu beş on bölücünün hakkından gelemiyoruz. Kandildağı bunların sığınma ve barınma yeri, eylem üssü. Demek ki Kandil dağında bunların hâkimiyetine son verilirse terör eylemlerinin de sonu olacaktır.

Hatırlayalım.1974 yılında Yunan Rum Eoka çeteleri Kıbrıs Türklerini yok etmek için katliam yapmakta idi. Başbakan da Rahmetli Bülent Ecevit idi. !960 Londra ve Zürih Anlaşmaları gereği İngiltere ve Yunanistan birlikte garantör oldukları halde, harekete katılmadılar. ABD’ de karşı çıkıyordu. Günümüzde ise tam tersine, ABD Dışişleri Bakanı Hilary Clinton PKK’ya karşıyız demesine karşın Sayın Başbakan gibi bağırıp çağırarak kahramanlık gösterisi yapmak yerine Kıbrıs’a “Barış Harekâtı” yapılmasına emir verdi. Ecevit’in “Barış hareketi olarak adlandırdığı” çıkarma yapıldı.

Ecevit, televizyonda hafızalarda hiç silinmeyen şu açıklamayı yapmıştı. Biz aslında sadece Kıbrıs Türklerine barış getirmek için değil, Kıbrıs Rumlarına da barış getirmek için gidiyoruz.”

Gerçekten Kıbrıs’ta barış görüşmeleri iyi yönetilmemiş, halen devam etmekte ise de o günden beri Kıbrıs’ta hiç kan akmadı.

Ben diyorum ki, 30 yıldan beri süre gelen, 30- 40.000 insanımızın kanını akıtan, terörizm ancak Kıbrıs gibi barış hareketi yapıp, Türk Bayrağını Kandil dağına dikmekle son bulur. İçerden örgüte katılmak isteyenlerinde Kandil dağına sığınma umudu biter.

Üstelik iki yana barış getirdim, götürdüm demeye de gerek yoktur. Aslında iki yan da söz konusu değildir. Zira Kıbrıs gibi, ayrı din ve ırktan oluşmuş iki toplum söz konusu değildir.

Bölücü akımın yürüttüğü savaş; birlikte yaşayarak, istediği yerde mülk edinerek, bir biri ile evlenerek giyimi ile kuşamı ile yemeği ile, türküsü ile kültür birliği içinde büyük çoğunluğu ile bir birinin aynı olan, ya da birbirini kültür birliği içinde,  asimile etmiş, kurtuluş savaşı ile ülkeyi birlikte kurmuş,  toplumu ayrıştırıp iki toplum haline getirmek içindir.

İşte Kandil dağına barış hareketi bu savaşı ortadan kaldırarak PKK terörizminin sonunu getirecektir.

Ne askerlerimiz, polislerimiz şehit olacak, ne de bu yüzden PKK. lılar öldürülecektir. Ne şehitlerimizin anaları, ne de öldürülen PKK’lıların anaları, ağlayacaktır.

Hemen denecek ki, Kandil Dağına Barış Hareketine ABD razı olmaz.

Hatırlayalım Kıbrıs Çıkarması’na da Amerika razı olmamıştı.

Gel gör ki Deniz aşırı Kıbrıs barış hareketi gibi, bundan çok daha kolay Kandil Dağına barış hareketine karar vermek içinde yürek gerekiyor. Daha açığı siyasi inisiyatif kullanabilecek güçlü siyasi irade sahibi ABD’ye de hayır diyebilecek bir başbakan gerekiyor. . .

Öyle anlaşılıyor ki, Ecevit ile Sayın Erdoğan’ın yürekleri vücut boyları ile ters orantılı.

Boyuna, posuna,  gürültüsüne patırtısına bakmamak lazım, Gün geçtikçe bu durumu daha da belirgin hale geliyor. Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın yüreği (karar verebilme yeteneği, siyasi iradesi) kısa boylu Ecevit’in yüreğinden çok küçük. Halk deyimi ile Ecevit’ in yüreği mangal gibi imiş.

Ne yazık ki ABD’nin izin vermediği veya önermediği hiçbir konuda RTE’nin yüreğinin  (siyasi inisiyatif kullanabilme yeteneği ve güçlü iradesi) bulunmadığı açık seçik belli olmaktadır.

Sayın Başbakanımızın Kandil Dağına barış hareketi için karar verme yüreği olmaması bir yana, “Kürt açılımı programı ile” “pişman olduklarını bile söylemeyen PKK’lılara Habur sınır kapısında mahkeme kurarak”  PKK’lıları yüreklendirmiştir. 

SONUÇ OLARAK:

YETSİN ARTIK;  EVELEMEYE GEVELEMEYE, DALA BUDAĞA ÇALMAYA GEREK YOK. TERÖR ANCAK KANDİLE BARIŞ HAREKETİ İLE SON BULUR. BAŞKA ÇARE GÖZÜKMÜYOR. KOSKACA TÜRKİYE CUMHURİYETİ PKK’YA TESLİM OLACAK DEĞİLYA.                     

Yorum Yaz
Ad Soyad :
E-mail :
Yorum :

Son Eklenen Video

dusunhaber-m.halil.arik.konusma video
Facebook Twitter Rss

Güncel Haberler