Düşün Haber

SADAKAT – Barış ORHAN

Kategori : Arşiv, Makale, Yazarlar - Etiketler :, , , , , - Tarih :18 Nisan 2012 - Okunma :2.646 kez okundu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Barış ORHAN

16 Nisan 2012

Hepimiz yazılı/görsel basında ölen ya da yaralanan sahiplerinin başından ayrılmayan, onları bekleyen ev hayvanlarının öykülerine rast gelmişizdir. Sadakat duygusu tüm canlılarda yaşamsal bir refleks olarak genetik taşınır. İnsanlarda ise, bu duygu akıl ile birlikte değerlendirilerek daha yoğun ve anlamlı şekle büründürülür.

DSP 2002 seçimlerine dek son iki dönemde iktidar ortaklığında yer alan, Milletvekilleri, Belediye Başkanları, İl Encümenleri çıkarmış dönemin Türkiye’sine yön vermiş partisidir. Sonraki süreçleri hepimiz biliyoruz. Önce içimizdeki Truva atlarıyla vurulduk, İthal bakanlarımız ve koalisyon ortaklarımızdan da koroya katılım olunca hükümet yıkıldı. Sonraki seçimde başarılı olamayıp meclis dışı kalan partimiz yerel seçimlerde kısmen başarı gösterdi.

Niyetim son onbeş yılın özetini yapmak değil elbette. Sadece son onbeş yılda partimizin kanatları altında ve onun onayı ile çeşitli alanlarda ülkemiz yönetiminde görev alan partililerimizi arıyorum.

Doğal olarak SEHVEN !! Listelere girip mazbatalarını alır almaz yuvalarına! DÖNENLERİ değil de, onları o makamlara taşıyan ve o onura layık gören partilerini unutanları arıyorum. Düşünün ki partimiz bindeler ile ifade edilen ya da artık ifade edilemeyen oranlarda oy alıyor. Haydi diyelim ki; Parti yönetimi durumu düzeltmek için çaba gösteriyor, partimizin onurlandırdığı yukarda saydığım insanlar tatmin oluyorlar mı? Sayesinde makam elde ettikleri partilerinin geldiği durumdan sorumluluk duyup da, bir şeyler yapmak istemiyorlar mı?

Dostlar, Partiye sadakat önce ideolojiyle olur. Eğer içinde Milletvekili, Belediye Başkanı, Parti Meclisi, Encümen, İl ve İlçe yöneticileri ve hatta sadece üye olarak görev alsanız bile partinizin ideolojisini bilmeniz ve yaşatmanız gerekir. Gene bu yapılanma içinde nitelik ve nicelik olarak partinizi büyütmeniz gerekir. Bir şekilde uzaklaşmış partilileri tekrar kazanmanız, ben demeden biz demeniz gerekir. Kısaca SADAKAT gerekir.

İçinde bulunduğumuz koşullarda Ülkemizin en çok ihtiyaç duyduğu partimiz DEMOKRATİK SOL PARTİYE sahip çıkmak günüdür.

Küstürülmüş olabilirsiniz, kırılmış incinmişte. Ancak eğer partili isen seni üzen partin değildir. Olsa olsa zamanında SEN sahip çıkmadığın için partimizin yönetimlerinde yer alanlardır.

GERÇEK PARTİLİLER gün yeniden partimizde toplanıp iktidara yürüyecek kadroları belirleme günüdür. Davetimizin asıl ve asil sahibi, küstürülen gerçek partililerimizdir.

Partimizi başarısız kılan bugünkü yöneticiler her ne kadar kendi başarısızlıklarını örgüte ve bir takım güçlere yükleseler de bu doğru değildir. Partimizin yeniden ayağa kalkıp dirilmesi hepimizin ortak arzusudur. Bunun da tek çözümü gördüğümüz kadarıyla hızla il ve ilçeleri kapatılan partimizin Olağanüstü Kurultay yoluyla yeni bir yönetime kavuşturulmasıdır. Olağanüstü Kurultay kararını alacak olan da Kurultay Delegeleridir. Sağduyulu Kurultay Delegeleri partiyi açmazdan kurtaracak ve önümüzdeki seçimlerde partiyi başarılı kılacak yeni kadroları seçmekle mükelleftir.

Olağanüstü Kurultay için imza toplanması en demokratik yol olarak gözükmektedir. Gerçek partililer sorumluluk bilinciyle görevlerini yerine getirmelidirler.