Düşün Haber

NASİPTİR BAKANIM…! CANINIZ SAĞOLSUN.. Mehmet Sebih ALTUN

Kategori : Arşiv, Makale, Yazarlar - Etiketler :, - Tarih :20 Eylül 2012 - Okunma :2.936 kez okundu

Mehmet Sebih ALTUN

Değerli okurlar sizlerle hazırlamış olduğum (En Acı Savaşlar) isimli yazı dizisinin 2. bölümüyle karşılamak isterdim. Ama kendimi tutamadım ve duyunca, izleyince şoke olduğum bir haberi sizlerle paylaşıp yorumlamak istedim.

Sayın İçişleri Bakanı İdris Naim ŞAHİN öyle cümleler kurdu ki bu gaf yutulur cinsten değil değerli Düşün Haber okurları. Bu sözleri öncelikle sizlerle paylaşmak istiyorum daha sonra o konuşma ile ilgili düşüncelerimi sizinle paylaşacağım.

Bakan Şahin, “Her şey nasip işi. Bizim Iğdır’a gelmemiz de bir nasip işidir. Aniden karar verdik ve Iğdır’a geldik. Şehitlik de, gazilik de, uzun yaşamak da, genç yaşta şehit olmak da nasip işidir. Şehidimizin ailesine sabırlar diliyorum. Acılarını paylaşıyorum. Iğdır’ı yıllar öncesinden biliyorum gelişmiş, geleceği olan parlak bir il. Valilik, Emniyet ve jandarmadan gerekli bilgileri aldık. Eksikleri not ettik. Gidermek için ne gerekiyorsa yapacağız” dedi.

Her şey nasip işine bağlamak kolay ama bile bile ölüme gitmekte nasip işi olmaktan çıkıyor sanırım. Sayın bakanım Şehit olmayı herkese nasip olunmaz bir mertebe görüyorsan yol açık kendi oğlunu, yeğenini, akrabanı gönderebilirsiniz.

Şehitlik ulaşılamaz bir mertebe ama bu şartlar herkes için geçerli ise dediğiniz doğru

Ama senin çocuğun Avrupalar da akrabaların orda, burda askerliğini tamamlamış olacak, garip gurebanın çocukları parası yok diye, bedellinin bedelini veremiyor diye bedelini canıyla verecek ve ardında işçileri bakanı da buna nasip diyecek. El insaf… el vicdan… Bu kadar kolay mı sayın bakanım. Bir evladı bu kadar zorlukla büyütüp sonra da bir kurşun hayatını bitirsin, sen de buna nasip de…

Bu nasip nedense hep alt tabaka insanını buluyor

Bakanlara, milletvekillerine, bonkör babalara, iş adamlarına, bürokratlara yaşamak serbest, istediği gibi hayatını sürdürsün, çocukları askerden kaçsın, her türlü haktan yararlansın ama alt tabaka diye tabir edilen kesim garip gureba, fakir fukara gitsin askerliğini yapsın hatta bedenini dahi orda bıraksın bu nasip oluyor ha… Ne nasip ama…

Ne diyim sayın bakanım Allah size de nasip etsin o zaman. Başka diyecek hiç bir söz bulamıyorum.

Ha birde eksikleri not etmiştiniz. Umarım en yakın zaman da giderirsiniz… İnsanların en büyük eksikleri hayatı yaşayamamak ve bürokrasinin, parlamentonun, siyasal partilerin bu sorunların çözüme kavuşturamaması. Ülkede o kadar çok eksik var ki para insanın aklına bile gelmiyor sayın bakanım… Bir insanın evladı can verirse en büyük eksiklik o’dur.Hele bir de şehitlik ön plana çıkınca unutmak kolay oluyor değil mi?

Ne yapalım ne de olsa nasip…

msebihaltun@gmail.com

Yorum Yaz
Ad Soyad :
E-mail :
Yorum :

Son Eklenen Video

dusunhaber-m.halil.arik.konusma video
Facebook Twitter Rss

Güncel Haberler