Düşün Haber

Masum Türker, Bülent Ecevit’e “cennette cehennem azabı” çektirmeye devam ediyor

Kategori : Arşiv, Makale, Yazarlar - Etiketler :, - Tarih :19 Eylül 2012 - Okunma :2.225 kez okundu

   

Uluç Gürkan

    - Türker ABD’de yumurtlamış: PKK’yı bir terör örgütü değil, illegal bir siyasi parti olarak düşünmek   lazım…”

       Masum Türker, Bülent Ecevit’e “cennette cehennem azabı” çektiriyor dedirten saçmalıklarını inanılması güç bir pervasızlıkla sürdürüyor. Ağzından çıkanı kulağı duymadığı anlaşılan Türker’in son olayı PKK terör örgütü hakkında ABD’de yumurtladıkları oluyor…

İki hafta kadar önce, ABD’de “New York Kültür Merkezi” ve “Peace Islands Institute (Barış Adaları Enstitüsü”) gibi kuruluşlarda konuşmalar yapan Masum Türker, terörün çözümü için inanılması güç bir öneri yapıyor:

Bugünden itibaren teröre Pkk’ya çözüm aramak istiyorsak PKK terör örgütü olarak değil, önce PKK’ nın illegal bir parti olduğunu ve bu illegal partinin silahlı gücünün PKK terör örgütü olduğunu muhakkak düşünmek gerekir. Zaten bu PKK’nın KCK uygulaması dedikleri, bu parti örgütlenmesinin sivil yapılanmasını ortaya koyuyor…”

http://www.youtube.com/watch?v=oZ0-Z5mdQcI&feature=related

Masum Türker’in bu ABD gezisi hakkında kamuoyuna hiçbir açıklama yapılmamış olmasının yanısıra, DSP resmi sitesinde de hiçbir bilgi bulunmuyor. Bu özenli gizem, Türker’in ABD’de hangi çevrelere kimlerin aracılığıyla ne gibi mesajlar vermeye soyunduğu konusundaki kuşkuları artırıyor.

Ecevit’e cennette cehennem azapları

Masum Türker’in “Ecevit’e “cennette cehennem azabı çektiriyor” dedirten önceki saçmaları da şöyleydi:

  1. Merve Kavakçı olayı (Sabah, Türk Time – 10 Mayıs 2009 / 4 Ocak 2011 TRT – Anadolu Konuşuyor)

Soru: “Merve Kavakçı olayını anlatır mısınız? 

Türker - Orada da kamuoyu yanlış biliyor. Grup toplantısında tartışmıştık. Boşluk vardı ve zaten seçilmişti. Kabullenmiştik. Anlaşma yapmıştık. Taraflardan biri Hüsamettin Özkan’dı. Karşı tarafta ise Abdullah Gül ve Salih Kapusuz vardı. Anlaşmaya göre, sadece masaların üzerine vuracaktık. Aslında Rahmetli Ecevit, Kavakçı’nın meclise girmiş olmasına değil, alkışlarla milleti tahrik amaçlı gelmesi üzerine tavır almıştı. “Burası devlete meydan okunacak yer değil” demişti. Ama onlar anlaşmaya uymadılar ve akşam yemeğinden sonra alkışlarla getirdiler. Bu tahrik unsuru olarak görüldü…

Türker’in bu sözleri doğru değil… 1999 yılında seçilen 136 (Türker hariç) DSP milletvekili tanıktır. Bu konu grupta konuşulmadı. Anlaşma falan da yapılmamıştı. Bülent Ecevit bu konuda son derece kararlıydı. Buna rağmen, Türker defalarca uyarıldığı halde bulduğu her fırsatta Ecevit’in anısına bu büyük saygısızlığı yapmaya devam ediyor…

  1. Lozan ve Dersim… (29 Ağustos 2012 Kanal B /1 Eylül 2012 Karabük konuşması)

Masum Türker, Lozan’da Türkiye’nin Dersi’in muhtariyetini kabul ettiğini iddia ederek şöyle konuştu:

“Yarın bir gün çıkaracaklar karşımıza, ‘Kardeşim sizi bölmeye çalışan kim? Siz Lozan’da Dersim’i zaten otonom bölge kabul etmiştiniz, siz savunmuyor musunuz Lozan’ı?’ diyecekler…”

Türker gerçekten saçmalıyor. Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş Antlaşması Lozan’da böyle bir ima dahi yok. İngiltere’nin Sevr’e atıf yaparak Kürt ve Alevi azınlık hakları gibi bölücü baskıları İsmet İnönü tarafından bütünüyle reddedilmiştir. Ancak Türker, PKK’nın ABD destekli “özerklik” talebine çanak tutan bu saçmalığı tam da gizemli ABD gezisi öncesinde dile getirmekten ve DSP resmi sitesinde yayınlatmaktan kaçınmıyor.