Düşün Haber

HASAN MACİT’TEN MASUM TÜRKER’E MEKTUP

Kategori : Arşiv, Makale, Yazarlar - Etiketler :, - Tarih :17 Aralık 2013 - Okunma :4.779 kez okundu

Sevgili Yol Arkadaşım,

Sayın Masum Türker’in ailesine ait olan HÜRSES Gazetesi’nin AKP’yi desteklemesi  ile ilgili kendisine E- Posta ile gönderdiğim metni sizlerin değerlendirmenize sunarım. Saygılarımla, esenlikler dilerim.

Hasan MACİT

“Sayın Masum Türker

 Bildiğiniz gibi “HÜRSES Gazetesi” sizin aile gazetenizdir.

Gazetenin sahibi, yönetimi gazetenin künyesinde de görüldüğü gibi size ve kardeşlerinize aittir. Gazetenin yayın politikası da tamamen sizin kontrolünüzdedir.

Sizgenel başkan olunca, Hürses Gazetesi’ni DSP’nin yayın organı haline getireceğiz.”Demiştiniz. Ama bu verdiğiniz söz şu ana kadar gerçekleşmedi.

Bırakın DSP’nin yayın organı olmasını, DSP’den hiç haber yapılmamaktadır.

Ailenize ait olan Hürses Gazetesi adeta AKPyi destekleyen bir çizgidedir. Her gün AKP ve CHP’den haberler çıkarken genel başkanı olduğunuz DSP’den lütfen arada bir haber yapılmaktadır.

28 Kasım 2013 tarihli Hürses Gazetesi’ni okuduğumda gözlerime inanamadım. Kardeşinizin imzasıyla AKP’nin Keçiören aday adayını öven bir yazıyı görünce hayretler içerisinde kaldım. Dehşete kapıldım.

Şimdi size soruyorum:

  1. Genel başkan olmak için verdiğiniz sözlerden biri olarak; “genel başkan olunca, Hürses gazetesini DSP’nin yayın organı haline getireceğiz.” Sözünü bizi aldatmak için mi söylediniz?
  2. Gazetenizde AKP aday adaylarını öven yazılar çıkarken, bir tane DSP’li aday ile ilgili yazı çıktı mı?
  3. Gazetenin yayın politikası böyle mi devam edecek? DSP Genel Başkanı olarak doğru buluyor musunuz? ( Bunu sorarken elbette ki yayın politikanız bizi ilgilendirmez. Bu soruyu sormaktaki amacım, kendi gazetenizdeki politika ile sizin konumunuzdan dolayıdır.

Hasan MACİT

DSP Üyesi”