Düşün Haber

HASAN MACİT’TEN MASUM TÜRKER’E MEKTUP

Kategori : Arşiv, Makale, Yazarlar - Etiketler :, - Tarih :17 Aralık 2013 - Okunma :4.678 kez okundu

Sevgili Yol Arkadaşım,

Sayın Masum Türker’in ailesine ait olan HÜRSES Gazetesi’nin AKP’yi desteklemesi  ile ilgili kendisine E- Posta ile gönderdiğim metni sizlerin değerlendirmenize sunarım. Saygılarımla, esenlikler dilerim.

Hasan MACİT

“Sayın Masum Türker

 Bildiğiniz gibi “HÜRSES Gazetesi” sizin aile gazetenizdir.

Gazetenin sahibi, yönetimi gazetenin künyesinde de görüldüğü gibi size ve kardeşlerinize aittir. Gazetenin yayın politikası da tamamen sizin kontrolünüzdedir.

Sizgenel başkan olunca, Hürses Gazetesi’ni DSP’nin yayın organı haline getireceğiz.”Demiştiniz. Ama bu verdiğiniz söz şu ana kadar gerçekleşmedi.

Bırakın DSP’nin yayın organı olmasını, DSP’den hiç haber yapılmamaktadır.

Ailenize ait olan Hürses Gazetesi adeta AKPyi destekleyen bir çizgidedir. Her gün AKP ve CHP’den haberler çıkarken genel başkanı olduğunuz DSP’den lütfen arada bir haber yapılmaktadır.

28 Kasım 2013 tarihli Hürses Gazetesi’ni okuduğumda gözlerime inanamadım. Kardeşinizin imzasıyla AKP’nin Keçiören aday adayını öven bir yazıyı görünce hayretler içerisinde kaldım. Dehşete kapıldım.

Şimdi size soruyorum:

 1. Genel başkan olmak için verdiğiniz sözlerden biri olarak; “genel başkan olunca, Hürses gazetesini DSP’nin yayın organı haline getireceğiz.” Sözünü bizi aldatmak için mi söylediniz?
 2. Gazetenizde AKP aday adaylarını öven yazılar çıkarken, bir tane DSP’li aday ile ilgili yazı çıktı mı?
 3. Gazetenin yayın politikası böyle mi devam edecek? DSP Genel Başkanı olarak doğru buluyor musunuz? ( Bunu sorarken elbette ki yayın politikanız bizi ilgilendirmez. Bu soruyu sormaktaki amacım, kendi gazetenizdeki politika ile sizin konumunuzdan dolayıdır.

Hasan MACİT

DSP Üyesi”

Yorumlar (1)
 • 11 Haziran 2014 tarihinde Ahmet Ömer KİBAR tarafından

  SKANDAL BÜYÜYOR
  Sultangazi Belediyesinde zincirleme şekilde devam ettirildiği iddia olunan Yolsuzluk skandalı boyutlarının kamuoyundan saklanmaya çalışıldığı yönünde güçlü kaygılar var.

  Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, her ne kadar “ muhasebeyi ve kasayı çok iyi koruduğunu ” basına yaptığı açıklamalarla beyan ediyorsa da bu tamamen, GERÇEK DIŞIDIR.
  “ Boğazımızdan Haram Lokma Geçmedi ” şeklinde basına yapılan açıklamalarla adeta yetimin hakkının korunması edebiyatı yapanlar hak, hukuk tanımaz bir anlayışla mı kasayı koruyup muhasebeyi iyi tuttuğunu iddia ediyorlar ?

  Kimden Neyi Gizliyorsunuz?
  Başkan Cahit Altunay “Gizlimiz Saklımız Yok” şeklinde yanıltıcı basın açıklamaları yapıyor ama arşiv kayıtlarını YERİNDE inceme talepli başvurularımız kabul görmüyor, avukat olarak yasal haklarımız dahi görmezden geliniyor. Kayıtsız evrak olmaz iken bu ne yaman çelişkidir…

  Şeytana pabucunu ters giydirecek şekilde yapılan usulsüz ödeme ve imar işlerinin ortaya çıkmaması için ilgili adli ve idari birimlere (özellikle devam eden mahkeme dosyalarına) eksik bilgi ve belge göndermek, yanlış bilgiler vermek gibi kanunsuz işlere girişen bu derece pişkin başka bir belediye görmedim.

  http://www.dokuzeylulgazetesi.com/haber-7168-skandal_buyuyor.html

 • Yorum Yaz
  Ad Soyad :
  E-mail :
  Yorum :

  Son Eklenen Video

  dusunhaber-m.halil.arik.konusma video
  Facebook Twitter Rss

  Güncel Haberler