Düşün Haber

HASAN MACİT’TEN DSP’LİLERE AÇIK MEKTUP

Kategori : Arşiv, Makale, Yazarlar - Etiketler :, , - Tarih :13 Ekim 2012 - Okunma :2.069 kez okundu

Sevgili Demokratik Solcular,

Değerli Yol Arkadaşlarım,

Siyasi partiler; mensubu olduğu ulusun dünya ulusları içinde saygın, onurlu ve tam bağımsız olarak yerini alması, bireylerinin refah içinde, özgür yaşaması için politikalar üretir. Ürettiği politikaları bir program ile halkın değerlendirmesine sunar.

Programında halka vaat ettiği politikaları uygulayacak bilgili, deneyimli uzman kişilere (Kadroya) gereksinimi vardır.

Kadrosunu bilgili, konusunda uzman, çalışkan ve güvenilir kişilerden oluşturur.

Seçimler öncesi kadrolarını ve programını seçmene tanıtır ve desteğini ister. Seçmen kadroya güvenir, inanır ve programı beğenir ise oyları ile destek olur iktidara getirir.

Parti; Kadro ve programını oluştururken geniş kesimlerden yararlanılması ve çok çalışılması gerekir. Bunlarla birlikte, liderlik asla yalan söylememesi gerekir. Parti liderinin, konuşmasının başı ile sonu farklı ise güven kalmaz. Kimse inanmaz. Hele hele, parti yayın organında aynı konu iki yerde taban tabana farklı ifade edilmiş ise hiç güven kalmaz kendi örgütü de hızla dağılır.

Bugün sadece parti vakıfları ile ilgili düşüncemizi kısaca paylaşmak istiyorum. Geçen yazımızda DSP’nin taşınmazlarının satılmasını önlemek için ECEVİT VAKFI kurulsun. Partinin taşınmazlarının vakfa bağışlansın önerisinde bulunmuştuk.

Önerimiz sadece taşınmazların satılmasını önlemek değil. Kurulacak vâkıfın; DSP’ye organik olarak bağlı, partinin yan kuruluşu gibi çalışması, partimiz ve Ecevit ile ilgili iki konuda çalışma yapmasıdır.

DSP ile ilgili;

Değişik konularda, gelişen değişen dünya koşullarına göre araştırma-geliştirme çalışmaları yaparak hazırladıkları raporları ve yayınları DSP kadrolarının eğitilmesi ve parti politikalarının belirlenmesine katkıda bulunacaktır. Ülke sorunlarının çözümüne olumlu katkıları olacaktır. Yurt dışında partimiz ve ülkemizin tanıtımını sağlayacaktır.

Vakıf, eğitim çalışmaları da yapacaktır. Kurslar, seminerler düzenleyecektir. Eğitim çalışmalarında yetiştirilen, gençler, kadınlar partinin insan kaynağını oluşturacaktır.

Ecevit ile ilgili;      

Ecevit Enstitüsü kurarak, Ecevit’in yaşamı, eserleri, düşüncelerinin daha geniş kitlelere ulaştırılması, gelecek kuşaklara aktarılması ve ebediyen yaşatılması için çalışmalar yapmalıdır.           

Demokratik Sol Platform olarak olağanüstü kurultayı gerçekleştirir, parti yönetimini alırsak Ecevit Vakfı’ kuracağız.

Ecevit hiç yalan söylememişti. Hiç kimseyi kandırmamıştı. 

Demokratik Sol Platform yönetimindeki DSP’de asla yalan olmayacak. Yalan söylemeyeceğiz. Kimseyi aldatmayacağız. Yalanlar nedeni ile partimizden ayrılanları tekrar partimize kazandıracağız. Şimdiden yaptığımız görüşmelerimiz olumlu sonuçlar vermeye başlamıştır.

DSP’yi tekrar Ecevit çizgisine çekmeyi hedefliyoruz.

Hedefimize gerçek Demokratik solcuların desteğiyle ulaşacağımıza inanıyoruz.

Saygılarımızla..

11 Ekim 2012

Hasan MACİT                                                                                                                                                                                                                       

Demokratik Sol Platform Sözcüsü