Düşün Haber

ET FIYATLARI NEDEN PAHALLI?

Kategori : Arşiv, Makale, Yazarlar - Etiketler : - Tarih :06 Ağustos 2015 - Okunma :2.347 kez okundu

dusunhaber-a.baybarsgogez

A. BAYBARS GÖĞEZ

06.08.2015

Her kafadan bir ses çıkıyor.
İstatistiklere baktığınızda ülkemiz hayvan ve hayvansal ürünler konusunda neredeyse rekor kırıyor.
Peki gerçek öyle mi?
Ekte 2003 yılında hazırlanmış “Siyaset üstü” bir rapor var.
2023 hedeflerinden bahsediyor.
Tümünü okumak lazım. Benim dikkat çekmek istediğim öncelikli konu;
1928 de kişi başına düşen hayvan sayısı; 2,5
1980 de kişi başına düşen hayvan sayısı; 1,89
2000 de kişi başına düşen hayvan sayısı; 0,69
2015 de K/B düşen hastalıklı olmayan hayvan sayısı; 0,33 (*)
(*) ŞU AN ÜLKEMİZDEKİ HAYVANLARIN en az %25’i kaçakçılık ve sağlıksız barınma koşulları nedeniyle hastalıklıdır.

TÜM DÜNYADA HAYVAN NÜFUSU ARTARKEN BİZDE NEDEN AZALMIŞ?
DÖRT AYAKLI HAYVANSAL GIDALARIMIZ AZALIRKEN,
BİZİ YÖNETTİĞİNİ ZANNEDEN 2 AYAKLILAR NEDEN GEREKLİ TEDBİRLERİ ALMAMIŞ?

2003 YILINDA TARIM BAKANLIĞI EKTEKİ RAPORU YAYILAMIŞ DA, O GÜN BU GÜNDÜR TÜRKİYE’NİN TARIM BAKANLIĞININ BAŞINA KABUS GİBİ GETİRİLEN VE “ÜLKEMİZDE TARIMI BİTİREN BAKAN” OLARAK HAKLI BİR ÜNVANA SAHİP OLAN ŞAHIS ACABA BU RAPORU 1 KERE OLSUN MERAK EDİP OKUMUŞ MU?

ALLAH BU GARİBAN HALKIN DİŞİNDEN TIRNAĞINDAN ARTTIRDIĞI PARALARLA TOPLANAN VERGİLERİ ÇAR ÇUR EDEN, HİÇBİR ŞEY YAPMADAN MAAŞ-HARCIRAH- SEYAHAT-ÖRTÜLÜ ÖDENEK V.S. NAMLAR ALTINDA CEBİNE KOYUP DA 5 KURUŞLUK DAHİ İŞ YAPMAYIP, HALKI MUHTAÇ HALE GETİRENLERİN HER 2 CİHANDA BELLASINI VERSİN.

EĞER ORTALIKTA DOLAŞAN ADINA BAKAN DENEN BU CAHİL-CÜHELA- İŞ BİLMEZ TOPLULUĞUN BİRÇOĞUNUN YERİNE GÖREV YAPIP, NİKARAGUA VEYA GUATEMALA GİBİ DÜNYA’NIN UNUTTUĞU YERLERDE KENDİME İKAMETGAH ÇIKARTIP, BAKANLIĞI DA ORADAN YÖNETSEM, EĞER BU BECERİKSİZLERE GÖRE ÇOK DAHA FAZLA PERFORMANS GÖSTERMEZSEM YÜZÜME TÜKÜRÜN.

SAYGILARIMLA.

Yorumlar (2)
 • 25 Şubat 2016 tarihinde ALPER ÇAMSARI tarafından

  BAYBARS GÖĞEZ; Bir takım insanlara bela okuyorsun ve Nikaragua vs. gibi ülkelerden ülkeyi yönetmez isem yüzüme tükürün diyorsun…SEN ÖNCE BORÇLARINI ÖDE.GÜVENİ KÖTÜYE KULLANMAK,BORÇLARINI ÖDEMEMEK,İNSANLARDAN PARA ,MAL ALIP BUNLARIN BEDELLERİNİ ÖDEMEYİP KAÇMAK , ADRESİNİ GİZLEMEK İNSANLARIN EVİNE HACİZ GELMESİNE SEBEP OLMAK AHLAK DIŞI BİR DAVRANIŞTIR.YAPTIKLARINI VE YAPABİLECEKLERİNİ BU YAZIYI OKUYAN HER İNSANA BELGELERİ İLE KANITLAYABİLİRİM. BU SAYEDE BİZLERE YAPTIĞIN ZARAR VERİCİ DAVRANIŞLARINDAN BAŞKALARINI KORUMUŞ OLURUZ.İNSANLAR GÖREVLERİNİ BECERİKSİZLİK VS GİBİ NEDENLERLE YAPAMAYAN İNSANLARIN YÜZÜNE TÜKÜRMEZLER , AMA GÜVENİ KÖTÜYE KULLANAN,İNSANLARI ALDATAN,TOPLUMUN AYIP SAYDIĞI YOL VE YÖNTEMLERLE PARA ELDE EDİP BUNU AİLE BİREYLERİNE YEDİREN İNSANLARIN YÜZÜNE TÜKÜRÜRLER.

 • 27 Şubat 2016 tarihinde ALPER ÇAMSARI tarafından

  SAYIN EDITOR , BU YAZI İLE İLGİLİ 25 ŞUBAT 2016 TARIHLI BIR YORUM YOLLADIM.EDITORLER UYGUN GORURSE YAYINLANACAK MESAJI ALDIM.ŞU ANA KADAR YAYINLANMADI,BELKİ PAZARTESİ YAYINLANIR, BELKİ YAYINLANMAZ.AMA HER DURUMDA BU YORUMU , BU ÇOK DEĞERLİ VE NİTELİKLİ HABER SİTESİNİN YÖNETİCİ VE SAHIPLERINE İLETMENİZİ SİZDEN RİCA EDİYORUM.SAYGILARIMLA VE EN İYİ DİLEKLERİMLE .

 • Yorum Yaz
  Ad Soyad :
  E-mail :
  Yorum :

  Son Eklenen Video

  dusunhaber-m.halil.arik.konusma video
  Facebook Twitter Rss

  Güncel Haberler