Düşün Haber

ECEVİT’İN EN İDDİALI MEYDAN OKUYUŞU İLE ÇAĞIRIYORUM..

Kategori : Arşiv, Makale - Etiketler : - Tarih :11 Nisan 2012 - Okunma :2.418 kez okundu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Av.Sait KEKEÇ

SAYIN DSP DELEGESİ ARKADAŞIM.

Işıklar içinde yatsın, BÜLENT ECEVİT Genel Başkanlığı bıraktığı DSP birinci büyük kongresinde (Kurultayında) özetle şöyle demişti.

-       Benim en iddialı meydan okuyuşum,  DSP Genel Başkanlığından ayrılmamdır.

-       Benden Kurtulmakla DSP’den kurtulmuş olacaklarını sananlara, “artık karşınızda ben yokum, halk var” demiş oluyorum.

-       Kendi adıma değil, halk adına meydan okumuş oluyorum.

-       Bunun kişisel değil, kitlesel bir meydan okuma olduğu anlaşıldıkça Türkiye’de çok şey değişecektir.

-       Böyle bir meydan okuyuş halkın tarihle onurlu bir hesaplaşması olacaktır.

Sayın delege arkadaşım,

Ecevit mezarında, DSP’nin kapanma, Demokratik sol düşüncenin yok olma sürecini yaşadığını gördükçe, hüzünle, acıyla demek ki, yaşarken verdiğim demeçlerden bir tek  bu en son bu meydan okuyuş demecimde yanılmışım, Mutlaka; “benden sonra, DSP.li üye, Belde, İlçe , İl başkan ve yönetim kurulu üyeleri, delegeler, parti meclisi üyeleri, Başkanlık kurulları, Genel Başkanlar, demecimde sözünü ettiğim halk niteliğinde değilmiş” diyerek acısını izah ediyordur.

Denecek ki “balık baştan kokar” Haklı. Ancak, kimse aksini iddia edemez, kokutan balık başı önce kendi gövdesini kokutur.

Ancak, ben Demokratik sol düşünce yok olma, DSP’ kapanma sürecinde olsa bile,  Demokratik Sol düşüncenin DSP başta siz delegelerin oluşturduğu gövdenin temelli çürütülemediğine inanıyorum. İnanmanında ötesinde görüyorum.

Gerek siz delegeleri, gerek demokratik sol düşünceden vazgeçmeyenleri vazgeçemeyecekleri Ecevit’in “ en iddialı meydan okuyuşu” ile göreve çağırıyorum.  Bir olağan üstü kurultayla gövdeyi kokutmaya devam eden başın, gövdeyi işgaline son verelim.

Böylece bizlerinde Ecevit’in  “en iddialı meydan okuyuşu” nda varsaydığı halktan olduğumuzu kanıtlayarak

Bu olağan üstü kurultayda, mevcut yöneticilerin değiştirilmesi için çalışarak koltuk kavgasını amaçlamayalıyım.

 Ecevit’in en büyük eserim dediği DSP’yi üyesinden başlayarak yeniden yapılandırmayı amaçlayalım.  Bunun yolunu açacak kurultay gündemini hazırlıyorum. Kısa zamanda açıklayacağım. Saygılarımla.  05.03.2012

DSP Parti Meclisi Eski üyesi

Ankara