Düşün Haber

DSP PARTİ MECLİSİ ÜYELERİNE AÇIK MEKTUP Hasan Macit

Kategori : Arşiv, Siyaset, Yazarlar - Etiketler :, - Tarih :05 Temmuz 2012 - Okunma :2.095 kez okundu

Hasan MACİT

Demokratik Sol Platform Sözcüsü

22.06.2012 Ankara

Sevgili Parti Meclisi Üyelerimiz,

Demokratik Sol Platform;  Partimiz önderliğinin yeterli çalışamadığı ve DSP’nin kurucumuz ve kuramcımız Bülent Ecevit çizgisinden çıktığı kaygısı içindedir.

Örgütlerimizin dağıldığı,  İl Kongrelerinin yapılamayacağı, dolaysıyla Olağan Kurultayını da yapamayacağını düşünmektedir.

Bu kaygılarımızı defalarca, Sayın Genel Başkana ilettiğimiz halde çağrılarımıza yanıt bile vermemiştir.

Bu gerekçelerle partimizin olağanüstü bir kurultay yapması kaçınılmazdır. Kurultay delegelerinin demokratik bir hakkı olan Olağanüstü Kurultay çağrısı için yeteli imzayı toplamış durumdadır.

Toplanan imzalarımızı, Pazar günü yapılacak parti meclisi toplantısında kaygılarımızı giderecek kararlar alınamaz ise önümüzdeki hafta olağanüstü kurultay çağrısı ile genel başkanlığa vereceğiz.

Parti Meclisi; Parti politikalarını belirlemek, parti kaynaklarını verimli kullanmak gibi görevleri bulunmaktadır.

Kısacası; büyük kurultay delegelerin temsilcileri olarak partimizi yönetmektir. Parti Meclisi üyesi olmak onurlu bir görevdir. Bu kutsal görev hakkıyla yapılmalıdır.

Demokratik Sol Platform; parti parasının yanlış kullanıldığı ile ilgili değişik platformlarda yazılıp çizilen iddiaların kesinlikle araştırılmasının ve gereğinin yapılmasının partimize yarar getireceğini düşünmektedir.

* Kamuoyunda; Sayın Genel Başkanın, 2011 seçimlerinde partimize iş yapması için bir gazeteciye ajans kurmasını, ama işin Sayın Genel Başkanın kendinin olacağı teklifi yaptığı söylenmektedir.

* Ajans kurması önerilen kişi, teklifi etik bulmadığı için reddettiği için başka bir (hemşerisi olduğu iddia edilen) ajansa verildiği söylenmektedir.

* Bu ajansın da partimizden başka bir yere iş yapmadığı söylentisi yaygındır, bu doğru mudur? 

Doğru olduğunu düşünmediğim bu söylentilerin kesinlikle araştırılmaya ihtiyacı vardır. Söz konusu dönemde başkanlık kurulunda olan bir kişi olarak söylentilerin araştırılmasını istiyorum.

2011 seçimlerinde hiç para harcamayan partilerden dahi az oy almamızın sebepleri araştırılmalıdır.

Pazar günü yapılacak toplantıda DSP’nin yok olma sürecini durduracak kararların alınacağını umuyoruz.

Saygılarımla.