Düşün Haber

DSP ESKİ MİLLETVEKİLİ HASAN MACİT’TEN MASUM TÜRKER’E UYARI!…

Kategori : Arşiv, Makale, Yazarlar - Etiketler :, - Tarih :03 Mayıs 2013 - Okunma :2.514 kez okundu

Hasan MACİT
DSP Üyesi

Sayın Masum Türker

DSP Genel Başkanı

Sayın Türker; daha önceki uyarılarımızı hiç dikkate almadınız. Sonuç ortada! Ben gene de partim adına doğru bildiğim uyarılarıma devam edeceğim.

 Bir Mayıs günü; Arkadaşların Emek Bayramını kutlamak için,  DSP Genel Merkezini ziyaret ettim.

Genel sekreterin odasında yönetici arkadaşlarla otururken siz geldiniz. Girişten, olağanüstü kurultay çalışmasına imza veren bir partilinin sizi ziyarete geldiği söylenince, “ne yüzle gelmiş?dediniz. Bir partilimize bu sözünüz hiç mi hiç yakışmadı. Bir genel başkanın söyleyeceği söz değildir.

Benim için de “hem muhalefet hareketini yürütüyor, madem başarısızım, niye genel merkeze geliyor?” demişsiniz. Daha önce genel merkez ziyaretine geldiğim de,”niye gelmiş? Ne konuştunuz?” diye araştırdığınızı biliyorum. (Bundan sonra genel merkezin girişine kimlerin geleceğine, kimlerin gelemeyeceğini bildiren bir talimat asın.)

Sayın Türker; genel merkezi siz daha önceki görev yaptığınız partilerden getirmediniz. Babanızın çiftliği de değil. Ecevit’in, başta Demokratik Sol Partililere ve Türk Halkına emanetidir. Biz gerçek Demokratik Solcular emanete sahip çıkacağız. Başkalarını istifa ettirmeyi başardınız, ama beni istifa ettirmeyeceksiniz.

*Siz genel başkan olduğunuz da partimizin oyu %3 idi, sizin genel başkanlığınızda girilen seçimde Binde ikiye düştü.

*Genel Başkan olunca, partinin 26 milyon (trilyon) TL’sı vardı. Sıfırlandı.

* Minibüslerin ve araçlar (Ecevit’in makam arabası dahil) satıldığını öğreniyoruz.

* Zeki Sezer döneminde bastırılan seçim malzemeleri (Rulosu dahi açılmadık DSP bayrakları dâhil, fotoğraflarla belgeli) Keresteciler Sitesinde çöpe atılmış.

*Genel başkan olduğunuzda 81 ilde il başkanı vardı. Şimdi(DSP web sitesinden) 18 ilde il başkanınız yok. İstifaları işlenmeyen il başkanları hariç. Kendi ilin Mardin’de 2009 dan bu yana il başkanı yok.

*Çalışan bir PM ve başkanlık kurulu vardı. Siz başkanlık kurulunu dahi tamamlayamadınız.(başkanlık kurulu olağanüstü kurultaydan bu yana eksik, tüzüğümüze aykırı) Parti Meclisini tam çalıştıramadınız.

Birçok Demokratik Sol Partili gibi bende, çok merak ediyorum, siz Ecevit’in koltuğunda ne yüzle oturuyorsunuz?

1 Mayıs 2013

Hasan MACİT
DSP Üyesi