Düşün Haber

“DSP Ecevit Vakfı Kursun, Taşınmaz Varlıklar Vakfa Bağışlansın, Ecevit İsmi Yaşatılsın” Hasan Macit

Kategori : Arşiv, Makale, Yazarlar - Etiketler :, - Tarih :27 Eylül 2012 - Okunma :2.488 kez okundu

Hasan MACİT              

Demokratik Sol Platform Sözcüsü

Partimiz her gün kan kaybetmektedir. Kan kaybını durduracak önlemlerin alınması ile ilgili, Sayın Türker’e yaptığımız tüm öneriler dikkate alınmamıştır.

Sayın Türker, son haftalarda tutarsız, dayanaksız, Demokratik Sol Parti’nin çizgisine aykırı konuşmalar yapmaktadır. Bu konuşmaları sırası ile sizlerle paylaşacağım. Bu yazımda partimizin kaynakları ile ilgili düşüncelerimi paylaşacağım.

Olağanüstü kurultaya giderken; Genel sayman, Parti Meclisinde “dört trilyon lira” paramızın kaldığını açıklamıştı. Olağanüstü kurultaydan bu yana bir yıl geçti.

Bu bir yılda bazı arabaların satıldığını duymuştuk. Bu gün, seçimlerde kullanılan minibüslerin de bir ay önce satıldığını öğrendim. Keresteciler sitesinde depo komşumuz bir esnaf “minibüsleri satın alan kişi bir ay önce alıp götürdü” dedi. Bazı örgütlerimizde kalan minibüsleri sattırmayalım arkadaşlar.  Çünkü partinin mal varlığını Ecevitler yoktan var etmişlerdir. Onlarındır. Ecevitler parti mallarını edinirlerken Sayın Türker, ANAP’ta belediye meclis üyeliği, DYP’de milletvekili adaylığı yaptığı özgeçmişinden öğrenilmektedir. DSP’nin mal varlığı ulusumuzundur. Sayın Türker’in babasının malı değildir. Sahip çıkalım.

Bir yıl içerisinde örgütlere para yardımı yapılmadı. Para götürecek bir etkinlik yapılmadı. Genel merkez çalışanlarının tamamına yakını çıkarıldı. Bu paralar nereye gitti?

Sayın Türker’in ailesi İstanbul’da ikamet ediyor. Duyumlarımıza göre her hafta sonu makam arabası, Sayın Türker’i İstanbul’a ailesinin yanına bırakıyor. Ankara’ya dönüyor. Hafta başı da gidip İstanbul’dan Ankara’ya getiriyormuş. Makam arabası haftada iki defa Ankara-İstanbul arası yol yapıyor. Bu parti çalışması olamaz. Ancak özel işlere girer. (Özel işi için, parti kaynaklarının kullanılması suçtur. Bu suçu yapan da yapılmasına göz yumanda suçludur.)

Sayın Türker, il ve ilçe başkanlarına “partisel harcamalarınızı kendiniz yapın” diye talimat vermektedir. Merak ediyorum genel başkan parti aidatını ödedi mi? Bu karara önce genel merkez uymalıdır ki örnek olsun.

Görülüyor ki partimizin parası bitmiş, arabaları da satılıp bitirilmek üzere olduğu görülüyor. Sıra genel merkez binasına gelmektedir.

Önerim; Ecevit Vakfı kurulsun, genel merkez binası ve taşınmaz varlıkları vakfa bağışlansın ki, bunlar da elden çıkmasın. Ecevit ismi yaşatılsın.

Sayın Türker, her ortamda “partiye, yüz elli trilyon para bulacağım” diye partililerimize sözü vardır. Bıraksın Ecevit’in kazandıklarını Ecevit Vakfı’na. Kendi gücüyle siyaset yapsın.

Sayın Türker ekonomist olmakla övünmektedir. Partimizin ekonomisini ne hale getirdiği ortadadır. Nasıl ekonomist olduğunu sözle değil eylemiyle ispatlamıştır.

Duyumlarımız doğru değilse, doğruları genel merkez açıklasın ki gerçeği öğrenelim.

Saygılarımla.. 27.09.2012

Önemli bir ekleme

Sevgili yol arkadaşlarım,

Yazımızda sanki DSP kapatılsın gibi yorumlayan arkadaşlar çıkmış. Telefon edip sordular. Bizim amacımız partinin taşınmazları satılmasın. Sayın Türker partililerimize verdiği sözü yerine getirsin para bulsun.

Demokratik Sol Platform olarak asla DSP’nin kapatılması gibi bir düşüncemiz yok. Olamaz da!

Ecevit’in “en büyük eserim” dediği DSP ilelebet Ecevitçiler tarafından yaşatılacak ve iktidara getirilecektir. Türkiye’nin içinde bulunduğu durumdan DSP çıkaracaktır. Türkiye’nin Ecevit çizgisindeki DSP’ye her zamankinden daha fazla ihtiyaç vardır.

İşgal bitecek, DSP Ecevit çizgisine çok kısa süre sonra getirilecek!

Hasan MACİT            

Demokratik Sol Platform Sözcüsü