Düşün Haber

DEMOKRATİK SOL PARTİLİ KURULTAY DELEGELERİ

Kategori : Arşiv, Makale, Yazarlar - Etiketler :, - Tarih :11 Nisan 2012 - Okunma :2.894 kez okundu

 

Hasan MACİT (DSP Burdur ve İstanbul Eski Milletvekili)

Sevgili Yol Arkadaşlarım,

Partimizdeki gerilemenin, içinde bulunduğu durumun vahametini ve alınması gereken önlemleri, birçok arkadaşım gibi bende sözlü ve yazılı olarak, defalarca Sayın Genel Başkana ilettim.

Geldiğimiz noktada uyarılarımız dikkate alınmadı. Ve partimizdeki kan kaybı da hızlanarak devam etmektedir. Önlem alınamaz ise korkarım, partimiz siyaset sahnesinden çekilmekle karşı karşıya kalacaktır.

Partimizin internet sitesinde; 22 Şubat tarihinde 21 ilde, il başkanı bulunmamaktadır. Tüzüğümüze aykırı olarak, 2 ilde Parti Meclisi üyesi il başkanı olarak görev yapmaktadır. Dolaysıyla resmi olarak 23 ilde il yönetimi bulunmamaktadır. Fiili olarak ise daha fazla ilde yönetim bulunmadığını hepimiz biliyoruz. İl yönetimi olan birçok ilde, ilçe ve belde yönetimleri bulunmamaktadır.

Siyasi partiler yasasına göre ildeki ilçe sayısının yarıdan fazlasında kongre yapılması durumunda il kongreleri yapılabilmektedir. 41 ilde kongrelerin yapılması durumunda olağan kurultay yapılabilmektedir. Bu haliyle giderse partimiz olağan il kongrelerini ve olağan kurultayını yapamamakla karşı karşıyadır.

Kurultayını yapamayan partiler seçime girme hakkını kaybetmektedir.

Tüm önerilerin dikkate alınmaması ve durumun düzeltilmesi için önlem alınmaması olağanüstü kurultayın yapılmasını kaçınılmaz hale getirmiştir. Olağanüstü kurultay hakkı doğmuştur.

Demokratik Sol Partililer seyirci kalamazlar. Kalmamalılar.

Kaygı duyan arkadaşlarımızın çalışmalarını izliyoruz. Bazı arkadaşların eleştirileri kırıcı ve yıkıcı olmaktadır. Kırıcı ve yıkıcı söylemler partimize zarar vermektedir. Bu tür yaklaşımlardan şiddetle kaçınılması gerekir. Mücadele sağduyulu, Demokratik Sol
Partiliye yakışan şekliyle yapılmalıdır. Unutmayalım ki hiç kimseyi kaybetme lüksümüz bulunmamaktadır.

İzlediğimiz kadarıyla; partimizdeki kötü gidişi durdurmak için bireysel olarak mücadele eden arkadaşlarımız vardır. Grup olarak da hareket eden, iki grup öne çıkmaktadır. Demokratik Sol Platform ve Umut İçin Halk Hareketi. Demokratik Sol Platform’daki arkadaşlar ve Umut İçin Halk Hareketi’ndeki arkadaşlar kendi düşünceleri doğrultusunda mücadelelerini sürdürmektedirler.

Partimizin ayrışmaya değil bütünleşmeye ihtiyacı vardır. Bu nedenle mücadele eden arkadaşlar birlik olmalılar. Birlikte hareket etmeliler. Birlik olursa başarı yakalanabilir. Partimizin büyümesine katkı konulabilir.

Birlik ve beraberliğin sağlanması dileğiyle …….

Saygılarımla..

22.01.2012
Ankara

Yorumlar (4)
 • 20 Nisan 2012 tarihinde ŞÜKRÜ YILMAZ tarafından

  PARTİLİLRİMİZİ BİRLİKTE HAREKET EDEREK İLÇELERİMİZİN CANLANDIRILMASI KONUSUNU MEVCUT YÖNETİMLE BİRLİKTE CANLANDIRMA HAREKETİNİ ALKIŞLIYORUM.ANCAK,SAYIN GENEL BAŞKANIMIZIN KATILIMI VE ÖNCEKİ DÖNEM MİLLET VEKİLLERİMİZİN KATILIMI İLE İYİNİYETİNİZ DAHA İYİ ANLAŞILACAKTIR.YOKSA AYRIŞTIRICI PARTİ GRUPLARI SİZİN GİBİ KIYMETLİ BÜYÜKLERİMİZİ DE PARTİYİ DE HARCARLAR.GELİN HER İLÇEDE DAVUL ZURNA İLE PARTİLİLERİMİZİ İLÇELERE TOPLAYALIM.KAPANAN İLÇELERİ AKTİF HALE GETİRİP GÜVERCİNLİ,BÜLENT ECEVİT VE MASUM TÜRKERLİ BAYRAKLARLA,SANATSAL ETKİNLİKLERLE 19 MAYIS’TA İKTİDARA YÜRÜYÜŞ BAŞLANGICI İLE ATATÜRK’ÜN YOLUNDA SAMSUN’DA HALKÇI HAREKETLE GEÇMİŞİ DEĞİL GELECEĞİMİZİ VE HALKIMIZIN BEKLENTİLERİNE ELELE ÇÖZÜM ÜRETELİM.SAYGILARIMLA,

 • 01 Mayıs 2012 tarihinde ertuğrul özkara tarafından

  ilçeler ve illerdeki durum hasan macit beyin anlattığından daha kötu durumdadır.yapılacak tek şey DSP’yi masum türker ve ekibinden bir an önce kurtarmak ve gerçek ,yürekli,Ecevitin yolunda DSPlilere teslim etmektir.saygılar.

 • 05 Haziran 2012 tarihinde musa şeker tarafından

  SAYIN MACİT HİÇ BİR ARKADAŞIMIN BU PARTİYE ZARAR ,,ZİYAN VERMEK GİBİ BİR İDDİASI OLAMAZ,,,,,ETKİLİ VE GEÇMİŞTE YETKİLİ KURUL ÜYESİ OLARAK ÖNCELİKLE,,ELEŞTİRİ YAPAN ARKADAŞLARIMIZA ,,ÇOK ÇİRKİN YAKIŞTIRMALAR LA BİRLİKTE,,HAKARETE VARAN VURGULAMALARA NEDEN MADEM PARTİ BÜYÜĞÜSÜNÜZ SEYİRCİ KALIYORSUNUZ,,,,BU KURUMDA 1991 SEÇİMLERİ,,,,İLE 1994,,,,,,,,,2002 ARASI ELİMİZİ DEĞİL KAFAMIZI KOYDUK TAŞIN ALTINA,,,DEMOKRATİK SOL DÜŞÜNCEYİ TUTARSIZ BIRAKAN BİZLERMİYİZ,,,2002 DEN BU YANA BU KURUM ,,NEDEN ÖZELEŞTİRİ VERMEDİ,,,VEREMEDİ ,,,NEDEN KAÇTILAR ,,,NEDEN KAÇIYORLAR,,,,YÜREĞİNDE,,,BEYNİNDE ,,,DEMOKRASİ KÜLTÜRÜ OLANLAR ,,İLKELİ,,DÜŞÜNCE SAHİPLERİ NEREDELER,,,PARTİYİ BU HALE BİZMİ GETİRDİK ,,,BU PARTİNİN ADININ ,,,DEMOKRATİK SOL OLMASINA RAĞMEN ****SOLCULARA KÜFÜR EDEN VEEE PARTİ SOLCU DEĞİLDİR DEYİP ,,,,ATATÜRK ÇÜLERİ BİLE PARTİDE GÖRMEK İSTEMEYEN PARTİ MECLİSİ ÜYELERİNİZ VARDIR ***********SAYIN MACİT BUNLARI BİZMİ YAPTIK****SÖYLEYİNCE NEDEN HEMEN GÜNAH KEÇİSİ OLUYORUZ,,,PARTİYİ DİBE VURDURUP,,,KOLTUKLARA YAPIŞAN BİZMİYİZ,,,BEDENİ SOLDA,,,,KAFASI SAĞDA OLUP PARTİDEKİ ,,,,DEMOKRATİK SOLCULARA DAYATMA YAPAN BİZMİYİZ,,,,,,SAYIN MACİT ***BİZLER TATLI SU BALIĞI DEĞİLİZ,,,SAKSI ÇİÇEĞİ DEĞİLİZ ,,,BUKELEMUN DEĞİLİZ ,,,,,KIVIRARAK OYNAMASINI BİLMİYORUZ***********BU PARTİ DERNEK DEĞİLDİR,,,,KOOPARATİF DEĞİLDİR,,,ŞİRKET DEĞİLDİR,,,,,MESLEK ODASI HİÇ DEĞİLDİR***YANİ BU KADAR YANLIŞA RAĞMEN ****HALA HAZIRDA KİM KİMLERDEN NEYİ KAPACAKMIŞ ANLAMAKTA ZORLANIYORUZ ,,,,HANGİ KOŞULLARLA BARIŞ İÇİNDE EL ELE ,, KOL KOLA YÜRÜYELİM SAYIN MACİT………..SAYGILARIMLA…….

 • 05 Haziran 2012 tarihinde musa şeker tarafından

  SAYGILAR

 • Yorum Yaz
  Ad Soyad :
  E-mail :
  Yorum :

  Son Eklenen Video

  dusunhaber-m.halil.arik.konusma video
  Facebook Twitter Rss

  Güncel Haberler