Düşün Haber

DEMOKRATİK SOL PARTİ GENEL BAŞKANINA AÇIK MEKTUP Hasan MACİT

Kategori : Arşiv, Siyaset, Yazarlar - Etiketler :, , , - Tarih :17 Mayıs 2012 - Okunma :2.713 kez okundu

 

Hasan MACİT 

Sevgili Yol Arkadaşlarım,

Demokratik Sol Platform olarak ülkemizin ve partimizin içinde bulunduğu durumu değerlendirmek, neler yapılması gerektiği ile ilgili, illerde toplantılar gerçekleştirdik.

Toplantı yaptığımız; Ankara, İstanbul, Konya, Afyon, Isparta, Burdur, Antalya, Denizli, Aydın, Balıkesir, Kütahya, Bursa, Manisa, Eskişehir, İzmir, Kırıkkale, Kırşehir, Kayseri, Niğde, Mersin, Adana, Osmaniye, Gaziantep ve Kahramanmaraş illerinde partililerimiz tarafından ivedilikle olağanüstü bir kurultayın yapılması gerekliliği vurgulandı.

Çünkü Genel başkanımıza yapılan uyarıların dikkate alınmadığını partideki kan kaybının seçimler sonrası daha da arttığı görülmektedir. Kan kaybının durdurulması için tek seçenek, olağanüstü kurultay yapılması gerekmektedir.

Demokratik Sol Platform delegelerimizden olağanüstü kurultay için imza toplamaya başlamıştır.

Desteklerinizle başaracağız.

Sayın genel başkana son gönderdiğim mektubu sizlerle paylaşmak için ekte gönderiyorum.

Sevgi ve saygılarımı sunar esenlikler dilerim. Hasan Macit

GÖNDERİLEN MEKTUP

DSP Genel Başkanı

Sayın Masum TÜRKER

Türkiye zor bir dönemden geçmektedir. AKP İktidarı’nın uygulamaları insanlarımızı işsiz bırakmaktadır. Çiftçimizi üretimden uzaklaştırmaktadır. Stratejik kuruluşlarımız özelleştirme adı altında yabancı sermayenin eline geçmiştir. Ekonomimiz tamamen küresel sermayenin kontrolüne geçmiş durumdadır. Ülkemiz pazarını ithal ürünler ele geçirmiştir.

Ecevit Hükümeti’nin sıfırladığı terör hortlatılmıştır. Artık, AKP İktidarı, terör örgütü ile masaya oturmuş ülkemiz bölünmenin eşiğindedir.

AKP’nin komşularımız ile sıfır sorunlu dedikleri dış politikası iflas etmiştir. Türkiye komşuları ile savaşın eşiğindedir.

Ülkemize karşı sorumluluklarımız var. Gelecek kuşaklara karşı görevlerimiz var. Özellikle, Demokratik Sol Partililerin ülkemiz bu durumda iken gün 24 saat çalışmaları gerekirken, çalışıldığı söylenemez.

İktidarın karşısında muhalefet politika üretememektedir. Halk, DSP’yi özlemle ve sevgiyle beklemektedir. Ortam siyaset yapmaya çok elverişli olduğu halde bu boşluğu dolduramamaktayız. Tam tersi, güçleneceğimiz yerde güç kaybetmekteyiz. Olağanüstü kurultaydan sonra partimizde yaşanan gerileme hızlanarak devam etmektedir.  Olağanüstü kurultay yaptığımız tarihte 81 ilin tamamına yakınında yönetimlerimiz vardı. Şu anda; kaç tane ilde yönetimimiz var? Kaç ilde yönetim kurullarımız kongrelerini yapacak durumdadır? Bilginiz var mı?

Partililerimiz ile geleceği konuşmak için, daha güvenilir, daha güçlü bir DSP için neler yapılması ile ilgili düşüncelerini almak için illerde partililer ile buluşmak tayız.

Ankara, İstanbul, Konya, Afyon, Isparta, Burdur, Antalya, Denizli, Aydın, Balıkesir, Kütahya, Bursa, Manisa, Eskişehir illerinde toplantılar yaptık. 12 Mayıs’ta İzmir’de toplantımız var. İsterseniz siz de katılın bunları yüz yüze konuşalım.

Buluştuğumuz partililerin umutlarının kırıldığını ve güvenlerinin kalmadığını gördük. Bir, iki ilimizin dışında kongrelerini yapamayacaklarını kendileri ifade ettiler. Şu anda yasal olarak yeterli sayıda ilde kongrelerin yapılamayacağını ve buna bağlı olarak büyük kurultayın yapılamayacağı gibi bir durumla karşı karşıyayız. İvedilikle bir şeyler yapılmalıdır.

Defalarca düşüncelerimi sizlerle paylaştım. Önerilerimiz dikkate alınsa idi bu duruma düşmezdik. Bir örnek verecek olursak; Merve Kavakçı’nın türbanı ile yemin etmesi konusundaki uyarılarımızı dinleseydin, Beyaz TV’deki duruma düşmezdiniz.

Acilen masraflarını katılımcıların karşılayacağı bir hafta içinde (kaybedecek bir saniye dahi kalmadı) toplantı düzenleyin. Toplantıya, “Ben DSP’liyim” diyen herkes katılsın. Özgürce tartışılsın. Alınan kararlar uygulansın. Toplantı gerçekleşmez, partimizdeki gerileme durdurulamaz ise yasal olan haklarımızı kullanma kararlılığındayız.

Telefon konuşmalarında bizlerle ilgili yanlış bilgiler aktararak parti yönetilmez. Sizin benimle ilgili söylediğinizi aslı olmayan yanlış bilgilerin hepsini duyuyorum. Güneş balçıkla sıvanmaz, sıvamak isteyenler balçığa gömülür ve kaybolurlar.

DSP, beni çok az kimseye kısmet olan milletvekilliği gibi onurlu bir görev yapmamı sağladı. DSP’ye borcum var. Gelecek kuşaklara karşı sorumluluğum var. Partimin güçlenmesi ve iktidar olması için kararlılıkla çalışmalarıma devam edeceğim.

Selamlar ve başarılar.

06.05.2012

Hasan MACİT

Dağıtım;

Bilgi için PM üyelerine 

Yorumlar (2)
 • 25 Mayıs 2012 tarihinde Özgür Kıcırdar tarafından

  Sayın başkan siz benim çocukluğumu bilirsiniz taki parti okulundan bakın bizim bu yörenin çok özlü iki sözü vardır birincisi Kara Taş Karardı Karmı Yağacak ikincisi Tezeğin rengi değişse kokusu değişirmi AKP nin önünü açan sizsiniz 2007 CHP ile ittifak yaparak biz AMASYA mitinginde baykal istifa diye bağırırken sizler otobüs üzerinde gülümsüyordunuz sizler bu partiyi satanlarsını ZEKİ SEZER’i yarı yolda bırakanlarsınız.
  Var sayalım siz genel başkan oldunuz biz size destek mi vereceğimizi düşüniyorsunuz kanımla canımla sizi MASUM TÜRKER’in alacağından daha az oya iteceğim sizler yıllardır yöneticilik yaptınız yediniz içtiniz doydunuz doymadınız bizlere yol açmak zorundasınız ve mecbursunuz.
  Öncelik akıl fikri arayacak sizler partinin has evlatlarını kapı önüne koyanları alkışladınız sizler demokratik solu katledenleri alkışladınız bizler aptal yahut salak değiliz asla katilimize aşık olmayız bizim gönlümüzdeki yiğitler bellidir ecevitimizdir rahşan ecevitimizdir zeki sezerimizdir davut ocağımızdır emrah konuralpimizdir.

 • 26 Mayıs 2012 tarihinde meryem çoğalmış tarafından

  sevgili başkanım partimizin geleceği için verdiğiniz bu mücadeleyi gıptayla izliyorum, biliyorumki hiçbir menfaat beklemeden sadece biz gerçek demokratik solcuların geleceğe umutla bakması içindir bu mücadeleniz. siz ve sizler gibi vefa borcunu ödemeye hazır çok az insan bulunur kutluyorum yolunuz açık olsun, başarı dileleklerimi iletirim sevgilerimle.

 • Yorum Yaz
  Ad Soyad :
  E-mail :
  Yorum :

  Son Eklenen Video

  dusunhaber-m.halil.arik.konusma video
  Facebook Twitter Rss

  Güncel Haberler