Düşün Haber

CHP Heyeti Habur Sınır Kapısındaki sorunu yerinde inceledi:

Kategori : Arşiv, Genel, Siyaset - Etiketler :, - Tarih :11 Kasım 2013 - Okunma :1.229 kez okundu

 BASIN BÜLTENİ

 CHP Heyeti Habur Sınır Kapısındaki sorunu yerinde inceledi:

- Özdemir: Peşmergeler bile daha düzenli görev yapıyor.

- Havutça: İki bin yıllık İpek Yolu rüşvet yoluna dönmüş.

- Ağbaba: Tipik AKP işi!

CHP Heyeti Mardin’de incelemelerini sürdürüyor. CHP Mardin İl Başkanı Mahmut Duyar’ın talebi doğrultusunda, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun talimatıyla Habur sınır kapısında yerinde incelemeler yapan Sivas Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Malik Ecder Özdemir, Balıkesir Milletvekili Namık Havutça, Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, şoförlerle görüştü. Kamyoncu esnafının isyanına tanıklık eden CHP Heyeti, konunun çözümü için hazırlayacakları raporu TBMM’de en üst düzeyde dile getireceğini bildirdi. Şoförler, 100 kilometreye ulaşan kuyrukta en çok can güvenliklerinden ve hırsızlıktan endişe ediyorlar.

Heyet Başkanı Malik Ecder Özdemir burada yaptığı açıklamada, “Burada güvenlik ve hırsızlık sorunlarını yaşanıyor. Şoförler isyan halinde. Burada görüyoruz ki Peşmergeler bile Türkiye Cumhuriyeti’den daha düzenli çalışıyor. Bu manzara yakışmıyor” dedi.

CHP Balıkesir Milletvekili Namık Havutça da, “2 bin yıllı İpek Yolu adeta rüşvet yoluna dönüşmüş. 100 dolar verenler kayırılıp sıranın sonundan başına geçebiliyor. Hangi şoför isyan etmesin ki? Hırsızlık önlenemiyor. Can güvenlikleri yok. Bu yüzyılda perişanlık yaşıyorlar. Bırakın buradaki esnafın ekmek parasını, Türkiye’nin ihracatına darbe vuran bir durumla karşı karşıyayız. Bu sorunun çözülmesi derhal çözümlenmesi gerekiyor. Bunun mazereti olmaz, olamaz” diye konuştu.

Malatya Milletvekili Veli Ağbaba da, “Başbakan iki kıtayı 4 dakikayla bağladık diye geliştiklerinden söz ediyor. İki yaka arasını 4 dakika yaparak öğünen Başbakan 40 kilometreyi 15 günde gidenler için ne diyebilir? Bunun adı AKP tipi gelişme! Başka izahı yok” dedi.

Heyet daha sonra Şırnak Vali Yardımcısı ve Habur Mülki İdare Amiri Turgay İlhan ile İpekyolu Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürü Hasan Eken ile görüştü. Heyet görüşmenin ardından “Utanç Duvarı” olarak adlandırılan duvarın yapıldığı bölgede incelemelerde bulunmak üzere Nusaybin’e hareket etti. 08.11.2013

Yorum Yaz
Ad Soyad :
E-mail :
Yorum :

Son Eklenen Video

dusunhaber-m.halil.arik.konusma video
Facebook Twitter Rss

Güncel Haberler