Düşün Haber

ÇAĞRI!!! Koskoca, Ecevit’in partisi, 1999 seçimlerinin birinci partisi yerlerde sürünüyor!

Kategori : Arşiv, Genel, Siyaset - Etiketler :, - Tarih :27 Eylül 2012 - Okunma :2.145 kez okundu

ÖZEL HABER

27.09.2012

Demokratik Sol Platform adına Hasan Macit Tarafından Düşün Haber‘e yapılan  açıklamada Hasan Macit;

“DSP’nin genel merkezdeki tüm arşivleri, Bülent Ecevit’in kitapları, parti bayrakları, genel başkanların posterleri, afişleri, üyelik kartları çöplüğe atılıp yakılıyor, mademki  parti olarak görev yapamıyorsunuz  Vakıf yapın önerisi bu nedenle gelmiştir” demektedirler.

Hasan Macit Açıklamasını şöyle sürdürmektedir:

“DSP, Masum Türker genel başkan olduğundan bu yana hızla kan kaybetmektedir. DSP’nin malları haraç mezat satılmaktadır.  DSP’nin, Masum Türker genel başkan olduğu tarihten bu yana hiçbir siyasi etkinliği görülemez oldu.  Masum Türker’in en iyi yaptığı, parti yemeklerine katılmak, ilçeleri kapatıp yeniden açmak, Ankara-İstanbul arası gidip gelmek.

2011 seçimlerinde, binde 2 gibi komik bir sonuç alınmıştır. Buna rağmen yapılan olağanüstü kurultayda Masum Türker başkalarını suçlayarak tekrar genel başkan seçilmiştir. Seçim paraları ödenen ajansın seçim öncesi kurulduğu ve seçim sonrası kapandığı, DSP den başka bir yere iş yapmadığı söylenmektedir. Araştırılması gerekir.

Son bir yıldır adeta DSP’de tasfiye yaşanmaktadır. Ecevitlerle çalışan, Genel merkez çalışanları işten çıkarılmıştır. Başta Ecevit’in makam aracı olmak üzere araçların büyük bölümü satılmıştır. Genel Merkez Başkanlık kurulunun ve Parti Meclisinin toplanamadığı söylenmektedir.

Birçok yerde, il yönetimleri ve ilçe yönetimleri istifa etmişlerdir. Koskoca başkentte il yönetimi oluşturulamamaktadır. Oluşturma çalışması da yapılmamaktadır.  İl, ilçe yönetimi oluşturup gönderenlere de siz olağanüstü kurultay için imza verdiniz atamanız yapılmayacak denilmektedir. Bizzat genel başkan tarafından.

Demokratik Sol Platform’a partinin arabalarının, Susuz Keresteciler Sitesinde boş bir arazide bulunduğu, tinercilere mekân olduğu duyumları geldi.

Demokratik Sol Platform olarak, Susuz Keresteciler Sitesine gittiğimizde üzücü bir manzara ile karşılaştık. Söz konusu arabaların satıldığını öğrendik. Sadece iki otobüs ve bir minibüsün kaldığını gördük. Hiç olmazsa, örgütlerimizde kalan arabaları sattırmayalım.

Asıl bizi üzen ve dehşete düşüren; parti arşivi (kitaplar, bayraklar, Ecevit ve genel başkanların fotoğrafları, üyelik kartları v.b.) çöplüğe atılmıştır ve yakılmıştır. Yakılamayanların arasında, rulo halinde açılmadık parti bayrakları vardır. Bu bayraklar bir daha hiç kullanılmayacak mı? DSP seçimlere katılmayacak mı?

Merkez sağ partilerde siyaset yaparak (ANAP belediye meclis üyeliği, Demokrat Merkez Partisi genel başkan yardımcılığı, DYP milletvekili adaylığı) DSP’ye gelen Sayın Türker’in DSP’nin yok olma sürecini bilerek mi,  bilmeyerek mi başlatmıştır?

Demokratik Sol Platform olarak; tüm Demokratik Solcuları,  DSP kurulduğundan bu yana patimize, ECEVİTLERE gönül vermiş, katkı koymuş, şu an partide olan olmayan tüm partilileri partimize sahip çıkmaya çağırıyoruz.

Ak güvercinin altında toplanmaya çağırıyoruz!

Yarın çok geç olabilir!”

Demokratik Sol Platform

Yorumlar (1)
 • 28 Eylül 2012 tarihinde meryem çoğalmış tarafından

  sayın hasan macit derhal raporler halinde yargıya tekrar baş vurunuz bunlara dsp yi dar etme günü geldi de geçti bile herşeyi yağmaladılar suskun kalmayınız lütfen .geldikleri gibi gitmeyecekler tepe taklak gitmeliler.

 • Yorum Yaz
  Ad Soyad :
  E-mail :
  Yorum :

  Son Eklenen Video

  dusunhaber-m.halil.arik.konusma video
  Facebook Twitter Rss

  Güncel Haberler