Düşün Haber

BUNLAR KADER DEĞİL CİNAYET

Kategori : Arşiv, Dünya, Genel - Etiketler :, , - Tarih :14 Mayıs 2014 - Okunma :2.328 kez okundu

BAŞIMIZ SAĞOLSUN

Kalender KILIÇ

İlimden gidilmeyen yolun sonu karanlıktır. Hacı Bektaş Veli “

Yaklaşık bin yıllık öğüttür insanlığa Velimizin sözleri.. Giden Canların vebali, Toplumu yönetmeye soyunan “BECERİKSİZLIK” DİR..

Güvenlik sistemleri ve teknolojik kontrol sistemleri benim uzmanlığım içindedir..

Konuya vakıfım ve “BİLİM TOPLUMU” ile dalga geçildikçe, daha çok acılar yaşatacağız.. Dedim ya, toplum çürütülüyor, bilinçli-bilinçsiz.. İleride Metan gazı faciaları ile uyanacağız, çoğu yerde..

Teknolojik kontrol, çok elzem.. Bilgi birikimi ve ciddi AR-GE Yapılanması istiyor, takunyasız yapılanma! Belediyelerden tutunda bir çok stratejik alanda Ar-Ge ve APK’ lar sürgün yatağı haline sokuldu. Bu konuları çok yazdım. Ehliyetsiz insanları oraya buraya saçtılar, Müdür yaptılar.. Adamlar gezerken uyukluyor.. Bir birime gittiğimde, yangın detektörlerini nasıl denetliyorsunuz dediğimde, “Bakarak denetliyoruz”  deyip, gülüyorlar..

Arkadaşlar Şehirlerde her binada bomba var; yani doğalgaz sistemleri.. Bu sistemler standartlara uygunsuz detektörlerle ve merkezi sistemden yoksun denetim altına alınamaz.. Keza Elektrik trafoları ve aynı maksatla çalışan -zamanla ısınan- sistemler, çok basit bir sistemlerle denetim altına alınabilir.. IR Algılamalı ve izlemeli sistemler, en ufak ısı farklılıklarını haber ediyor.. GSM modemlerle anında merkeze ulaşıyor. Patlayıcı ortamlarda ise, exproof sistemlerle daha güvenli takip edilebiliyor ve yüzlerce insan ölmeden sistem çalıştırılır.

İnanın bunun böyle olacağını bilen arkadaşlar yerlerinde çalıştırılmıyorlardır.. Olsa da siyasi nedenlerle masasında değildir. Bunlar Kader Değil. Cinayet..