Düşün Haber

“Ben bir adet mum yaktım, isteyen bir mum yakabilir”

Kategori : Arşiv, Genel, Siyaset - Etiketler :, , - Tarih :28 Mart 2018 - Okunma :407 kez okundu

13707693_10153222964524229_5218196835713682066_n
Yedi Bucak Avşarları Emek Sayfası Yöneticisi

Sevgili Üstat Mesut Şahin’in şahsında Tüm Emekçilere açık mektup

Tam anlamıyla bu günlerde siyaset yapmak ateşten gömlek giymektir. Siyasete benim değil sizlerin ve gelecek kuşakların ihtiyacı var.

Çünkü;
Devir değişti. Atatürk Cumhuriyetinden nemalanan kuşaklar artık yavaş yavaş ortadan kalktı. Atatürk ve Cumhuriyet’ten rövanşını almak isteyen Sevr seviciler, Halifeciler, Ceberut Osmanlıcılar, Avrupa ve diğer emperyalistlerin temsilcileri, daha geriye doğru Arap Vahabi ve Selefi’ciler bugün karabasan gibi ülkenin üzerine çöktü. Aman vermeyeceği günler çok yakın.

Bunları düşündükçe zaman oluyor ki uykularım kaçıyor. Halkımız farkında değil. Yaklaşan zaman dilimi çok uzun değil. Şunun şurasında ne kaldı. Kazan yavaş yavaş kaynıyor, kurbağa içinde güle oynaya yüzüyor. Su sıcaklığı kaynama noktasına gelince kurbağa ölecek ve pişecektir. Böceklere yem olacaktır.

Türkiye tam da böyle bir noktadır.

Yalnız bizim köylü veya çevremiz değil tüm Türkiye çok zor bir dönemden geçmektedir.

Yazık olacaktır Atatürk Cumhuriyetine.

Hemen akla gelen şey bunu Ana muhalefet Partisi bilmiyor mu? Biz ona oy veriyoruz. Bizi kurtarırsa o kurtarır. Başkasına ne gerek var? Güçlü partidir düşüncesinde olduklarını, bizim çabalarımızın fantezi olduğunu, bilerek veya bilmeyerek aklından geçirenler çoğunlukta.

Belki haklı yönleri olabilir. Çünkü Ana Muhalefet partisi devlet gibi güçlü. İşin içinden çıkabilir. Ama bunu neden yapmıyor? Halk güçlüden yana olmayı daha az riskli görüyor. Kendilerince doğrudur. Bizi güçsüz ve gereksiz görüyor.

Ben açıkça ifade ettim. Etmeye de devam ediyorum. Sosyal Demokrat Partiler ülkenin demokrasi ile yönetilmesini, her etnik kökenden olanlara özerklik verilmesini savunurlar ama Tam Bağımsızlık, Üniter Devlet yapısını, Ulus Devleti savunamazlar. Laiklik, halkçılık, Atatürkçülük görüşleri yeri ve zamana göre değişiklik arz eder yani takiyye’cidirler. Çünkü, bağlı bulundukları Uluslararası Kurumun izninden dışarı çıkamazlar. Bağımlıdırlar.

Açıklamalarımızı keşke tüm emekçi ve dostlarımız okusalar çok memnun olurum.

Sarılın birbirinize, hem de sımsıkı sarılın, dosta düşmana karşı bir olun, birliğinizi, dirliğinizi koyun ortaya. Korkmayın. Korkunun ecele faydası yoktur. Çocuklarınızı ve torunlarınızı düşünün.

Tekrar şahsınızda tüm dost ve yarenlere selam ve saygılarımı sunarım. Katkıda bulunan tüm canlara şükranlarımı arz ederim. 28.03.2018

Hüseyin EKİCİ

Türkiye Birlik Partisi Genel Başkanı

tbp-saat2