Düşün Haber

24 TEMMUZ 2016 PAZARI, TAKSİM MİTİNGİ VE CHP

Kategori : Arşiv, Makale, Yazarlar - Etiketler :, , , , , , , - Tarih :25 Temmuz 2016 - Okunma :1.309 kez okundu

 

hseyinekici1iy9

TÜRKİYE BİRLİK PARTİSİ GENEL BAŞKANI

HÜSEYİN EKİCİ’DEN

BASIN VE KAMUOYUNA DUYURU

23 Temmuz 2016

 24 TEMMUZ 2016 PAZARI, TAKSİM MİTİNGİ VE CHP

Devlet içinde çeteleşmenin ve terör odaklarının oluşmasındaki sorumlular bellidir. Ama her şeye rağmen en büyük zararı çeken ise hep uyarılarda bulunanlar olmuştur. Kimi zaman zindanlarla buluşan, kimi zaman ocakları söndüren iftiralara maruz kalan, acıların en büyüğünü yaşayan belli kesimlerin yaşadıkları henüz tazeliğini korumaktadır.

El insaf;

Biz ise bu denli acılar olmasın, ülkemiz nasıl düzlüğe çıkar diye her konuda kafa yorar dururduk…

Kafayı yormakla kalmazdık, ülke uçuruma doğru ışık hızıyla ilerlerken iktidar ve muhalefet partilerinin birbirileriyle Karagöz-Hacivat oyununu andıran karşılıklı atışmalarını da zoraki izler olmuştuk.

Ülke mollaların istilasına uğramış, ülke ortaçağın da gerisine doğru gitmeye çoktan başlamıştı.

Siyasal İktidarın hedefi demokratik Türkiye Cumhuriyetini adeta ortadan kaldırmaya yönelik çalışmaları izlenimi verdikleri görüntüleri henüz ortada iken,

Her aklı başında olan, ülkesini düşünen ve kafa yoran kişilerin bu gidişatın sonunda bir darbe görünümü olabileceği uyarısını yaparken,

Bu darbenin postal veya sivil darbe olmasının önemi yokken,

Gelip çatan ve postalla yapılan kalkışmanın ardından, ülkemize karabulut gibi çöken cinnet getirircesine kardeşin kardeşe kırdırıldığı bir süreçten çıkarken,

Daha düne kadar siyasal olarak ortaklık tesis etmiş, kader birliğinde bulunulmuş ortaklar arasındaki çatışmanın tam da ortasında bulunan halkımızın ne yapacağı şaşkınlığı sürerken,

Ülkemizin uğradığı her türlü zararın telafisini göğüsleyen halkımıza teşekkür borcumuzun dahi ödenmesi imkânsızını yaşarken,

Siyasetçilerimizin önümüze koyduğu O HALDE ne yaparsanız yapın dayatmasının henüz ne olacağı belli değilken,

ÖNÜMÜZE KONULAN TAKSİM MİTİNGİ NE ANLAMA GELİYOR?

Siyasal iktidarın yön değiştirip “demokratikleşme” sürecine dönüş yaptığını,

Umut arayan halkımıza yeni umutlar yaratmak gibi bir görüntü sergilemeye çalıştığını,

Ve;

Adeta en büyük kadroya sahip olan ana muhalefet partisinin önüne “Demokratikleşme” vaatlerinin gereğinin yapılması için bir MİTİNG düzenlenmesi görevinin verildiğini görmekteyiz.

Pazar günü gerçekleştirilecek mitinge tüm vatandaşların siyasal görüşü ne olursa olsun davet edilmesini belki saygıyla karşılamamız mümkün olabilirdi.

Ancak;

Bu tür ”Demokratikleşme” mitinglerinin keşke “kalkışma” olmadan çok önceleri olsaydı, halkımız kutuplara bu kadar fazla ayrılmamış olsaydı, düşman kardeşler kampına bölünmemiş olsaydı, bu tür birlik ve beraberlik mesajı veren birleşmenin bir anlamı değil, çok anlamı olurdu.

Bu nedenlerle çok dikkatli olmak ve düşünmek zorundayız ki;

Acilen karar verilen bu miting bir zorunluluk muydu?

Ülkemiz genelinde süren belirsizliğin aşılması en büyük dileğimizdir.

Bu güne kadar kutuplara ayrılmış ve bilenmiş insanların aynı alanda buluşması şu aşamada pek de akılcı görünmüyor gibi.

Umarız ki; ülkemizin sağduyulu halkı herhangi bir olumsuz olaylara meydan vermesin ve Taksim de olacak 24 TEMMUZ 2016 PAZAR GÜNÜ MİTİNGİ altın harflerle yazılsın.

İntikam alma duyguları oluşmasın.

Türkiye bir takım odakların oyununa gelmesin.

Birilerinin iktidarını perçinlemek, birilerinin kahramanlıklarının ölümsüzleştirmek ve birilerinin de bu olaylara katkıda bulunmak gibi bir amaçları olmasın.

TÜRKİYE BİRLİK PARTİSİ olarak bizim katkılarımız ancak iyi temennilerden öteye gitmeyecektir.

Siyasal iktidar ve muhalefet partilerinin “Demokratikleşme” sürecine bir an önce girilmesi için çaba sarf etmelerini bir umut olarak görmek istiyoruz.

Saygılarımızla,

Türkiye Birlik Partisi Genel Başkanı

Hüseyin EKİCİ