Düşün Haber

ULUÇ GÜRKAN’DAN ÖNEMLİ VE DÜŞÜNDÜRÜCÜ MESAJ

Kategori : Arşiv, Makale, Yazarlar - Etiketler :, - Tarih :19 Ekim 2012 - Okunma :2.257 kez okundu

Değerli dostlar, 

Ekte, ölümsüz genel başkanımız Bülent Ecevit’in en eski ve en uzun yol arkadaşı Orhan Birgit bakanımızın yerel seçimleri konu alan “Adaletin kaplumbağa ile yarışı” başlıklı yazısını bilginize sunuyorum.

Aşağıda bu yazının DSP ile ilgili son derece önemli ve düşündürücü satırlarını ayrıca sizin için alıntıladım. Dikkatle okunalı ve gereğini yapmamız partimizin geleceği için yaşamsal önemde…

Bu vesileyle hepinizin bayramını kutluyor, birilerinin özel yazıhanesi olmaktan kurtardığımız partimizle her gününüzün bayram tadında olmasını diliyorum…

“Bir dönem, rahmetli Bülent Ecevit’in kurup genel başkanlığını üstlendiği ve iktidara taşıdığı Demokratik Sol Parti, bugün genel merkezine çöreklenmiş muhteris liderinin yönetim beceriksizliği sayesinde neredeyse tarih olmak üzere. Bülent Bey’in sadece siyasi mirası değil; 40 milyon lirayı aşan parasal kaynağı da yok edilmiş. Taşıtları elden çıkarılmış, ücretini alamayan personele yol verilmiş!

Sol siyasete muhteva getiren, Batı’nın sosyal demokrat partilerinden Kuzey Avrupa’da var olanların bir benzeri olarak ak güvercin simgesini başarı ile gönderinde dalgalandıran DSP’de Genel Başkan Yardımcılığı, Merkez Yönetim Kurulu Üyeliği ve Parti Meclisi Üyeliği yapan bir grup, büyük kongrenin toplanması için yaz ayları başında girişimde bulundu.

Ama genel merkeze delege çoğunluğu ile yapılan bu başvuruya olumlu yanıt alınamadı. Başvuru sahiplerinin bu kez 30 Temmuz 2012’de Ankara Sulh Hukuk Mahkemeleri’nden birisinde dava açması gerekiyordu.

Yargıda haklarını aramak için 8’inci Sulh Hukuk Mahkemesi’nde açılan davanın, o gün bugündür hangi aşamada olduğunu bilen var mı?

Bakarsınız, yaz geçtiği gibi güz de dönemini tamamlar ve kış gelir, karlar yağar.

Uluç Gürkan ve arkadaşlarının açtıkları davanın dosyasına bakılmasının sırası gelir.

Gelirse ve benim de haberim olursa, DSP’de politika yapanlara ve yapmak isteyenlere haber vermek isterim.”

Uluç Gürkan